Vatan İçin Canını Feda Eden Kahraman Şehidimiz P. Uzm. Çvş. Ahmet Köroğlu’na Veda

Vatan İçin Canını Feda Eden Kahraman Şehidimiz P. Uzm. Çvş. Ahmet Köroğlu’na Veda

Vatan İçin Canını Feda Eden Kahraman Şehidimiz P. Uzm. Çvş. Ahmet Köroğlu’na Veda

Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu için memleketi Görele’de resmi bir tören düzenlendi.

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak Cuma günü, teröristlerin bir üs bölgemize sızmaya çalıştığı çatışmada hayatını kaybeden dokuz kahraman askerimizden biri olan 29 yaşındaki Şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun naaşı, 13 Ocak Cumartesi günü Ordu-Giresun Havalimanı’nda gerçekleştirilen karşılama töreninin ardından memleketi Görele’ye getirildi.

Pençe-Kilit Harekâtı'nda kahramanca görev yaparken şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu için 14 Ocak Pazar günü de Görele Cumhuriyet Meydanı'nda duygusal bir cenaze töreni düzenlendi.

Görele Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören, şehidimizin naaşının tekbirler ve dualar eşliğinde tören alanına getirilmesi ile birlikte başladı. Okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti, dualar ve tekbirlerin ardından öğle namazına müteakip, şehidimizin öz geçmişinin okunması ve cenaze namazı kılınması ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi tören sona erdi.

Görele ilçe merkezindeki resmi törenin ardından şehidimizin naaşı, tekbirler ve gözyaşları arasında, toprağa verilmek üzere ailesinin isteği doğrultusunda ilçeye bağlı Çatakkırı köyüne uğurlandı.

Görele ilçesinde düzenlenen cenaze törenine; Şehidimizin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekci, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Milletvekilleri, askeri ve mülki erkân, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

Türk milleti olarak şehidimize minnettarız, ruhu şad olsun.