Vali Serdengeçti’den Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Kurumlara Ziyaret

Vali Serdengeçti’den Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Kurumlara Ziyaret

Vali Serdengeçti’den Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Kurumlara Ziyaret

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, şehirdeki kamu hizmetlerinin etkinliğini artırmak amacıyla kurum ziyaretlerine devam ediyor.

Bu kapsamda 23 Şubat Cuma günü gerçekleştirdiği ziyaretlerle sivil toplum kuruluşlarına ve kurumlara olan destek ve iş birliğini bir kez daha vurguladı.

İlk olarak, AKUT Arama Kurtarma Derneği Dr. A. Hakan Güvenç Giresun Operasyon Merkezini ziyaret eden Vali Serdengeçti, Giresun Ekip Lideri Hüseyin Akar tarafından karşılandı.

Görüşme sırasında, AKUT’un yürüttüğü arama kurtarma ve insani projeler hakkında bilgi aldı. Ayrıca AKUT Giresun ekibinin bugüne dek gerçekleştirdikleri operasyonların yer aldığı fotoğraf sergisini de gezdi.

Ekip Lideri Hüseyin Akar, AKUT’a sunmuş olduğu desteklerden dolayı, Vali Serdengeçti’ye teşekkür ederek acil durum çantası hediye etti.

Vali Serdengeçti, ziyaretle ilgili olarak “AKUT Arama Kurtarma Derneği Dr. A. Hakan Güvenç Giresun Operasyon Merkezinde değerli gönüllülerimizle bir araya geldik.

Afet ve acil durumlarda amatör bir ruh ve profesyonel bir yaklaşımla görevini en iyi şekilde ifa etmeye çalışan tüm AKUT derneği mensuplarına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” sözlerine yer verdi.

AKUT’un ardından Giresun İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’yi İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı karşıladı.

Emniyet birimlerini gezen Vali Serdengeçti, personellerle sohbet ederek, tüm emniyet mensuplarımıza esenlik ve vazifelerinde kolaylık diledi.

Birim ziyaretlerinin ardından toplantıya katılan Vali Serdengeçti, “Giresun İl Emniyet Müdürlüğümüzü ziyaret ederek birim amirleriyle Güvenlik Koordinasyon Toplantımızı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için 7/24 teyakkuzdayız.” ifadelerini kullandı.