Üniversite öğrencilerinden “Şehitlere Vefa ” 

Üniversite öğrencilerinden “Şehitlere Vefa ” 
Üniversite öğrencilerinden “Şehitlere Vefa ” 
 
Giresun Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri,  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerler için hatim okudu. 
 
Giresun Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Giresun İl Müftülüğü iş birliğinde “Şehitlere Vefa Hatim Programı” düzenlendi. 
Giresun Üniversitesi Camii’nde, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Geçerken Öğrenci Topluluğu koordinesinde gerçekleştirilen program din görevlilerinin ve hafız öğrencilerin Kur’an-ı Kerim hatmiyle başladı. 
Programa katılan İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay okunan hatimlerin duasını yaptı. 
İl Müftüsü Kılıçbay, duasında şu niyazda bulundu, “Allah’ım! Gencecik bedenlerini vatanlarına siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet uğrunda feda eden, istiklal ve istikbalimiz uğrunda ruhunu sana armağan eden aziz şehitlerimizin hüznü ile sana yalvarıyoruz. Ellerimizi boş çevirme Allah'ım. Vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizi rahmetinle kucakla Allah'ım. Gelen acı haberlerle yürekleri dağlanan annelere, babalara, eşlere, evlatlara sabr-ı cemil ihsan eyle Allah'ım. İstiklal ve istikbalimiz uğrunda can veren şehitlerimizi senin engin rahmetine tevdi ediyoruz, rahmetinle muamele eyle Allah’ım! Annelerine babalarına, eş ve çocuklarına, kardeşlerine ve  bütün milletimize sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım. Gazilerimize acil şifalar ihsan eyle Allah’ım! Umudumuzu ve huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat verme. Dinimizin, devletimizin,  milletimizin bekasını sarsacak her türlü dahili ve harici düşmanlardan bizleri halas eyle Allah’ım.” 
Programa Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, manevi danışmanlar, öğrenciler ve din görevlileri katıldı.