TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 177’NCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

Vali Enver Ünlü, Türk Polis Teşkilatı’nın 177’nci yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 177’NCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ


Vali Enver Ünlü, Türk Polis Teşkilatı’nın 177’nci yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Ünlü, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Devletimizin bekâsı, Milletimizin huzur ve güveninin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’mızın 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası’nı büyük bir gururla kutlamaktayız.

Güvenlik güçlerimizin çok önemli bir parçası olan Türk Polis Teşkilatı’mız; 177 yıldır çağın gerekleri doğrultusunda sürekli kendini yenileyerek hukukun üstünlüğü, demokrasi ve insan haklarına saygı ilkeleri doğrultusunda yasalara bağlı bir şekilde vatandaşlarımızın emniyeti için canla başla çalışıp, göğsümüzü kabartmaktadır.

Asayişin temininde, suç ve suçluyla mücadelede dünyayı kıskandıran başarılara imza atan Polisimizin; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü zorluğun üstesinden geleceğine, ülkemizin ve vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin disiplinli ve özverili çalışmalarını sürdüreceğine yürekten inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bu zorlu görevi ifa ederken şehadet mertebesine erişen ‘Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Kahraman Gazilerimize sağlık ve mutluluk temenni ediyorum.

Türk Polis Teşkilatımızın 177. kuruluş yılını ve Polis Haftası’nı tebrik ediyor, tüm emniyet mensuplarımıza esenlik ve vazifelerinde kolaylık diliyorum.”