TEGV Giresun Gönüllü Festivali Gerçekleşti

TEGV Giresun Gönüllü Festivali Gerçekleşti

TEGV Giresun Gönüllü Festivali Gerçekleşti

Her yıl yaklaşık 9 bin gönüllüsünün desteği ile çocukları nitelikli eğitim desteği ile buluşturan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) ilk Gönüllü Festivali Giresun Öğrenim Birimi Aysel ve Mesut Taftalı Etkinlik Merkezi ev sahipliğinde Giresun’da gerçekleşti. 

Giresun gönüllüleri, Karadeniz Bölgesi’nde etkinliklerini sürdüren Aygaz 5 ve Adım Adım Bilişim Ateşböceği gönüllüleri ile 14 Mayıs Cumartesi Günü gerçekleşen festivalde buluşarak hatıralara kazınacak güzellikte bir gün geçirdiler.  

Çocuklara eğitim desteği verebilmek için zaman ayıran, bilgi ve deneyimlerini paylaşan, sevgileriyle çocukları daha güzel bir geleceğe hazırlayan gönüllüler, TEGV Gönüllü Festivali’nde gönüllülüğün yaşattığı mutluluğu, yaşam boyu öğrenmeyi, birlikte gelişmeyi, eğitimde fırsat eşitliği için verdikleri emeği kutladılar ve yeni etkinlik döneminde çocuklarla buluşmak için motivasyon topladılar.

Her yıl yaklaşık 9 bin TEGV gönüllüsü zamanını çocuklara ayırıyor

Her yıl yaklaşık 9 bin TEGV gönüllüsü zamanını, bilgisini, sevgisini çocuklara aktarmak, onlara daha güzel bir gelecek sunmak için TEGV’in 24 ildeki 55 etkinlik noktasında çocuklarla buluşuyor. Bunun yanı sıra TEGV Gönüllüleri, uzaktan eğitim etkinlikleri sayesinde Türkiye’nin her yerinden çocuğa çevrim içi olarak ulaşabiliyor.