Pençe Kilit operasyonundan acı haber: 9 şehit, 4 yaralı

Pençe Kilit operasyonundan acı haber: 9 şehit, 4 yaralı

Pençe Kilit operasyonundan acı haber: 9 şehit, 4 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Kilit operasyon bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerin sayısının 9’a yükseldiğini, yaralı asker sayısının da 4 olduğunu açıkladı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinin karşısındaki Irak toprakları içinde yer alan Metina Vadisi ile Zap, Avaşin ve Basyan bölgelerinde 17 Nisan 2022 tarihinde başlatılan Pençe-Kilit hava destekli kara harekatı bölgesinden acı haber geldi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bölgedeki bir askeri üsse sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan asker sayısının 9'a yükseldiğini, yaralı asker sayısının ise 4 olduğunu açıkladı.

MSB'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir.

 Terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit olan askerlerden biri de Giresun Görele Çatakkırı köyünden Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu oldu.

Aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.