PAZAR CADDESİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTI

Giresun Belediyesi tarafından başlatılan Aksu Mahallesi Pazar Caddesi yenileme çalışmaları devam ediyor.

PAZAR CADDESİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTI
PAZAR CADDESİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTI
PAZAR CADDESİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTI

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla başlayan yenileme projesinde, caddenin ilk etabının yüzde 65’lik bölümü tamamlandı. Özellikle Eğitim Araştırma Hastanesi ve Çotanak Spor Kompleksinin hizmete girmesiyle araç ve yaya yoğunluğu çok daha artan ve şehrin görünen yüzü durumuna gelen caddenin en kısa zamanda bitirilerek vatandaşların kullanımına sunulması hedefleniyor.

Tamamlanan çalışmalar arasında ise içme suyu ve yağmur suyu hattı, modern kaldırımlar, dekoratif aydınlatma direkleri ve orta refüj düzenlemesinin yer aldığı belirtilerek, gelecek hafta içerisinde ise asfalt çalışmalarının başlayacağı ifade edildi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Nihatbey Caddesi’nden sonra Pazar Caddesi prestij projesine başladıklarını belirterek: ‘’Bu projemizde epeyce yol aldık ve belli bir noktaya geldik. Önümüzdeki hafta içerisinde başlayacak olan asfalt çalışmalarını belli bir noktaya kadar sürdüreceğiz. Tamamlanan asfalt çalışmalarının ardından taş duvar çalışmaları başlayacak ve ardından caddemiz çiçeklerle güzelleşecek. Şehrimizde artık modern bir yaşamı paylaşmak istiyoruz ve bunun için şehrimize güzellik kazandıracak projelerimize devam ediyoruz. Cadde yenileme projelerimizde Boztekke Caddesi ve Fatih Caddesi’de bulunuyor’’ dedi.