Karayolu Trafik Haftası Etkinliği Gerçekleştirildi

Karayolu Trafik Haftası Etkinliği Gerçekleştirildi

Karayolu Trafik Haftası Etkinliği Gerçekleştirildi

Trafik güvenliğinin önemini vurgulamak amacıyla her yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Karayolları Trafik Haftası” etkinlikleri 11 Mayıs Perşembe günü Valilik önünde gerçekleştirilen tören ile başladı.

Trafik güvenliğinin sağlanabilmesi ve devam ettirilebilmesi amacıyla ülkemizde her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü" bu günü takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak kabul edildiğinden, 06-12 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu yıl “Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz” mottosuyla etkinlikler gerçekleştirildi.

Sayın Vali Vekilimiz Mehmet Fikret Çavuş tarafından Trafik Haftası Tertip Komitesi çelenginin sunulmasıyla başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Akabinde Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Mithat Paşa Ortaokulu öğrencisi Ada Su Çağlar şiirini okudu.

Program, Sayın Valimiz Enver Ünlü’nün Trafik Haftası dolayısıyla; vatandaşların can ile mal güvenliğinin sağlanmasında mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak, üstün gayret gösteren, polis ve jandarma mensuplarıyla karayolları şefliği ve zabıta personelini ödüllendirdiği Başarı Belgeleri’nin takdimiyle devam etti.

Akabinde ortaokullar arası trafik konulu şiir, ilkokullar arası resim ve liseler arası kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ayrıca yıl içerisinde trafikteki örnek tutum ve davranışları ile kurallara uyma konusunda göstermiş oldukları hassasiyetle yılın ticari araç sürücülerine de ödül verildi.

Program, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Trafik birimleri, Belediye Zabıta Müdürlüğü ve Karayolları 104.Şube Şefliği ile AFAD görevlilerince açılan bilgilendirici stantların gezilmesi ile devam etti.

Valilik önünde gerçekleştirilen program, Trafik Haftası pastasının kesilmesi ve ikram edilmesi ile sona erdi.

Programa; Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, kurum amirleri ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.