Giresunsonhaber.com
4 PROJE İÇİN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİTarih 04 Aralık 2021, 21:45 |  Editör: Editör Admin

4 PROJE İÇİN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ

Giresun Belediyesi tarafından hayata geçirilen dört proje için toplu açılış töreni düzenlendi.

Bulancak Durağı mevkiinde yapılan törenle birlikte; Bulancak Durağı şehir girişi ve çevre düzenleme projesi, Alparslan Caddesi cephe giydirme ve sokak sağlıklaştırma projesi, yöresel ürünler pazarı projesi ve yeni hizmet binasını kapsayan toplu açılış töreni oldukça coşkulu geçti.

Törene Vali Enver Ünlü, AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Yılmaz Can, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, Belediye Başkan Vekilleri Hasan Yılmaz ve Salih Özdemir, Giresun Belediye Başkan Yardımcıları Şerafettin Vurgun, Osman Öden ve Abdurrahman Demirel, Belediye Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, STK Başkanları siyasiler ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, daha önce hayata geçirdikleri 4 proje için toplu açılış töreni düzenlediklerini belirterek: “Göreve geldiğimiz günden bu yana Giresun için şehrimizin gelişip güzelleşmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bulancak Durağı bölgemizde de 4 projemizi halkımızın hizmetine sunduk ve şehrimizin girişini en güzel şekilde projelendirerek değer kattık” dedi.

 

Millet Bahçesi, Su ürünleri projesi, Pazar Caddesi ve Plajlar bölgesi başta olmak üzere birçok projenin yapımının devam ettiğini bildiren Başkan Şenlikoğlu: “Bu projeleri anlatmaya çalışsak 1,5 saatimizi alır. Hepsi istediğimiz şekilde devam ediyor. Tamamlandığında yine bu şekilde açılış törenleri düzenleyeceğiz. Geri kalan görev süremizde artık açılış törenlerimiz art arda gelecek” şeklinde konuştu.

 

Törende AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk ve Vali Enver Ünlü de konuşma yaptı.

Daha sonra ise toplu açılış töreni için kurdele kesimi yapılarak tören sona erdi.

Açılışı yapılan projeler ve içeriği şu şekilde:

BULANCAK DURAĞI ŞEHİR GİRİŞİ VE ÇEVRE DÜZENLEME

Maliyet: Üstyapı altyapı ve aydınlatma: 2.000.000 TL, kamulaştırma bedeli: 4.750.000 TL Toplam: 6.750.000 TL

8500 metrekare toplam alanda çalışma yapıldı. Şehrin girişi ve çıkışı düzenlenerek daha hızlı trafik akışı sağlandı. Fındığın Başkenti Giresun totemi yerleştirildi. Araç geçiş yolu 12 metre daha genişleyecek ve 55 araç aynı anda sahil yoluna çıkış yapabiliyor. Balıkçı pazarı son haliyle daha modern ve görsellik açıdan güzel bir hal aldı. Kamulaştırılmalar yapıldı ve baraka tipi yapılar yıkıldı. Granit ve begonit küptaş uygulaması yapıldı. Peyzaj şehre değer katarak düzenlendi.

Bu alana Selçuklu yıldızı desenli, 3.24 metre kare taban alanı ve 7 metre yükseklik ölçülerine sahip modern bir saat kulesi de konuldu.

DIŞ CEPHE GİYDİRME VE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA

Maliyet: İller bankası: 3.500.000 TL, Belediye: 1.000.000 TL, Toplam: 4.500.000 TL

Belediye ile İller Bankası ortak finansmanı ile gerçekleşen projeyle birlikte görüntü kirliliği bertaraf edildi. Şehirde özgün mimarinin ön planda olduğu estetik, modern bir panoramik görünüm kazandırılmasını amaçlandı. Binaların dış cepheleri sosyal dokuya uygun boyalarla restore edilirken, tenteler ve tabelalarda tek tip hale getirildi.

Görsel iyileştirme yapmak ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak kentin imajına katkı sağlandı. Estetik bir kimlik oluşturularak, geleneksel mimariyle uyumlu cephe bütünlüğü ve kent turizminin geliştirilmesi sağlandı.

Alparslan Caddesi’ndeki iş yerlerine standart getirilerek, kaliteli hizmetin sunulduğu konforlu mekanlar oluşturuldu. Projeyle birlikte 22 binada yaklaşık 3500m² cephe iyileştirilmesi yapıldı.

YENİ HİZMET BİNASI

Maliyet: 10 milyon TL.

Yeni binanın hizmete girmesiyle, dağınık halde bulunan ve belediyeye kira problemleri ile de yük olan birimler tek çatı altında toplandı. Böylece, vatandaşlar işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilecek olup, ilgili birimlere daha rahat ulaşabilecek. 

20 Adet müdürlük tek çatı altında toplandı. Meclis ve makam odaları da kısa sürede yeni binaya taşınacak. Debboy mevki, eski kadınlar pazarı, İmar Müdürlüğü ve ana bina olmak üzere toplam 4 binadaki müdürlük bir binada toplanarak, birimlerin kendi arasındaki iletişimleri hızlandırılıp zaman kaybı önlendi.

BULANCAK DURAĞI YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI

Maliyet: 550.000 TL.

DOKA tarafından da desteklenen ve kadınlarımızın daha rahat ve daha güvenli bir şekilde satış yapabilmeleri için 17,5 - 3,5 metre ebatlarında projelendirilen yöresel ürün pazarı modern bir mimari ile inşa edildi.

Yoksul kişilere istihdam imkanı sunmak, daha konforlu, güvenli ve hijyen kurallarına uygun olarak yöresel ürünlerin tüketiciye daha kolay ulaşmasını sağlamak için yöresel ürün pazar projelerine Teyyaredüzü mahallesinde devam edilecek.  Daha önce Çınarlar mahallesinde ki yöresel ürün projesi de hayata geçmişti.

 |  Bu haber 137 defa okunmuştur.

EKONOMİ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

E-TİCARET SİTELERİNİN VERİ İHLALİ RİSKİ ARTIYOR

E-TİCARET SİTELERİNİN VERİ İHLALİ RİSKİ ARTIYOR 2021’DE KVKK’YA 48 VERİ İHLALİ BİLDİRİMİ YAPILDI

TMO FINDIK ALIMINA 1 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

TMO FINDIK ALIMINA 1 EYLÜL'DE BAŞLIYOR Ürün bedeli ödemeleri 21 gün içerisinde yapılacak

FINDIK TOPLAMA TARİFESİ

FINDIK TOPLAMA TARİFESİ ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE İZİN YOK

FINDIK REKOLTESİNDE KAYIP ENDİŞESİ

FINDIK REKOLTESİNDE KAYIP ENDİŞESİ 2021 yılı fındığı hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve kuvvetli esen lodos nedeniyle zarar...

KARAN:

KARAN: fındığı üreticiden ucuza alacaksınız, tüketiciye pahalıya satacaksınız yok öyle bir dünya

İLİMİZDE 3 ADET KADIN KOOPERATİFİ KURULDU

İLİMİZDE 3 ADET KADIN KOOPERATİFİ KURULDU T.C. Cumhurbaşkanlığının “Birinci 100 Günlük İcraat Programı”

2021 YILI BEREKETLİ BİR YIL OLSUN

2021 YILI BEREKETLİ BİR YIL OLSUN 2020 yılı fındık hasat ve ticaretinin üretici açısından zor bir yıl oldu

KARAN FİSKOBİRLİĞE SAHİP ÇIKTI

KARAN FİSKOBİRLİĞE SAHİP ÇIKTI FİSKOBİRLİK’in artık yönetim kurulları üzerinde eleştirilerek kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmaya artık son verilm...

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ KABUKLU FINDIK

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ KABUKLU FINDIK TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ KABUKLU FINDIK

Giresun Merkez

nöbetçi eczane Giresun Merkez

HAVA DURUMU

Döviz kurları


Web Tasarım

 

El Yapımı Ürünler

 

Heran Alışveriş

  

Namaz Vakitleri

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:13639

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:7765

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5460

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:10754

   

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:935

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:958

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:1008

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:1210