Giresunsonhaber.com
YENİ İŞ MAKİNELERİ DEVREDETarih 04 Şubat 2021, 22:14 |  Editör: Editör Admin

YENİ İŞ MAKİNELERİ DEVREDE

Yeni İş Makineleri Hizmete Sunuldu

Giresun İl Özel İdaresi’nin 2021 yatırım programı kapsamında alımı gerçekleştirilen iş makineleri hizmete sunuldu.

Alımı ve teslimatı yapılan araçlar için İl Özel İdaresine ait Ülper Şantiyesinde, Vali Enver Ünlü’nün de katılımıyla bir tören düzenlendi.

VALİ ÜNLÜ : “GELDİĞİMİZ BU NOKTA BENİ MUTLU EDİYOR”

 

Törende bir konuşma yapan Vali Ünlü “Bir takım mali ve ekonomik sıkıntılarımız vardı.  Mali sıkıntılarımızı çözmeye başladık. Borçlarımızı ödemeye başladık. Bakın, yaklaşık 8,5–9 Milyon tutarında yeni açarlarımızı getirdik, gelecek olanlar var bantta olanlar var. Greyderimiz gelecek, çöp toplama araçlarımız gelecek. Artık kendi hizmetlerimizi kendi araçlarımızla göreceğiz.

Komple kanal açma aracı aldık ki bu bölgede çok ihtiyaç olan bir araç, şehrimize, ilimize ve köylerimize hayırlı olsun. Yine çöp toplama araçlarımız da Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hibe edildi. Bunlarında şu anda üretim bandında olduğu bilgisini verdi Sayın Genel Sekreterimiz. İnşallah ay sonuna, Mart başına doğru onları da hizmete alacağız. Bundan sonra artık kendi araç ve gereçlerimizle, kendi işlerimizi yürüteceğiz. Araçlarımızın bakım ve onarımını sağlamak için kadememizi güçlendireceğiz.

“KUM ÇAKIL İHTİYACIMIZIN KARŞILANMASI İÇİN ÖZEL İDAREMİZ BÜYÜK BİR GÖREV ÜSTLENDİ”

Kum çakıl ihtiyacımızın karşılanması noktasında Özel İdaremiz büyük bir hizmet görüyor, büyük bir görev üstlendi. Belediyelerimizle ortak protokoller yaparak DSİ tarafından belirlenen ve dere yataklarını riske atan, akarsu rejimini tehdit eden ve bozan malzemeleri ve rüsumatı da inşallah hızlı bir şekilde temizleyerek, bunları da ekonomimize kazandırarak hem Özel İdaremizin hem de belediyelerimizin istifadesine sunacağız. Bunlardan hem Özel İdaremiz gelir elde edecek hem de bölgemizin ihtiyacı olan, kamuya iş yapan firmaların hammadde ve malzeme ihtiyaçlarını piyasa fiyatından veya daha uygun fiyatlarla teminini sağlamış olacağız.

TAMAMEN YERLİ ÜRETİM OLAN ARAÇLARIN TOPLAM MALİYETİ 8 MİLYON 194 BİN TL

Tamamen yerli üretim olan ve üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen iş makineleri ile vatandaşlara daha iyi bir hizmet verilmesi planlanıyor.

İl Özel İdaresi tarafından 2021 yılı yatırım programı kapsamında; 2 adet beko loder, 1 adet loder, 1 adet ekskavatör,  1 adet greyder,  1 adet kombine kanal açma aracı ve 2 adet çöp toplama aracı alımı gerçekleştirildi.

Tamamı Devlet Malzeme Ofisi (DMO) kanalıyla satın alınan 8 adet aracın toplam maliyeti 8 Milyon 194 Bin TL olup 5 adet aracın teslimatı yapılırken, Greyder ve çöp toplama aracının teslimatları da önümüzdeki günlerde gerçekleşecektir.

Makinelere yatırım teşvik belgesi alınmasından dolayı KDV den muaf tutulmuştur. Ekskavatör, greyder ve yükleyiciler uydu takip sistemli, yerli üretim ve ağır hizmet tipi makinalar olup çalışma kapasitesi büyük, son teknoloji ile donanımlıdır.

Alınan makinelerin bütçe ödenekleri: Beko loder KDV istisnalı ve Loder KDV dahil afet bütçesinden, ekskavatör, greyder ve çöp toplama aracı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibesi olarak, kombine kanal açma aracı ise İller Bankası hibesi marifeti ile alımları yapılmıştır.

 |  Bu haber 134 defa okunmuştur.

YAŞAM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Esenyurt'ta feci olay! Köpeğin peşinden giden çocuğa otomobil çarptı

Esenyurt'ta feci olay! Köpeğin peşinden giden çocuğa otomobil çarptı İstanbul Esenyurt'ta iddiaya göre, TEM bağlantı yolunda köpeğin peşinden giden 8 yaşındaki çocuğa otomobil çarp...

Kapanan 508 Köy Yolu Ulaşıma Tekrar Açıldı

Kapanan  508 Köy Yolu Ulaşıma Tekrar Açıldı 41 Köy Yolunda Çalışmalar Devam Ediyor

İkranur´un soruşturmasında amca ve hala adliyede

İkranur´un soruşturmasında amca ve hala adliyede GİRESUN'un Bulancak ilçesinde geçen yıl bahçede otlayan büyükbaş hayvanlara bakmaya gittikten sonra kaybolup, 3...

Giresun Belediyesi ekipleri hazır ...

Giresun Belediyesi ekipleri hazır ... Meteoroloji’den yapılan yoğun kar yağışı uyarısını dikkate alan

YENİ İMAR YOLU ÇALIŞMALARI

YENİ İMAR YOLU ÇALIŞMALARI Kavaklar,Nizamiye ve Yalı Mahallesi’nde yeni imar yolu açma çalışması

Yılbaşı gecesi için beslenme önerileri

Yılbaşı gecesi için beslenme önerileri Bu yıl pandemi nedeniyle yeni yıla evlerde, çekirdek aileyle, küçük bir kutlama ile gireceğiz.

2020 pandemi gölgesinde geçti

2020 pandemi gölgesinde geçti Çocuklar az sosyalleşti, ekran başında daha çok zaman geçirdi

Kumar Oynayan 14 Kişiye 30 Bin 800 Lira Ceza Kesildi

Kumar Oynayan 14 Kişiye 30 Bin 800 Lira Ceza Kesildi Düzenlenen kumar operasyonunda 14 kişiye 30 bin 800 lira ceza kesildi.

Giresun İtfaiyesi Bu Yıl 773 Olaya Müdahale Etti

Giresun İtfaiyesi Bu Yıl 773 Olaya Müdahale Etti Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2020 yılında şehir genelinde 773 olaya müdahale etti.

Giresun Merkez

nöbetçi eczane Giresun Merkez

HAVA DURUMU

Döviz kurları


Web Tasarım

 

El Yapımı Ürünler

 

Heran Alışveriş

  

Namaz Vakitleri

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:12987

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:7472

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5199

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:10098

   

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:715

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:755

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:760

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:985