Giresunsonhaber.com
Mağazacılıkta dijital dönüşümTarih 18 Nisan 2019, 12:59 |  Editör: Editör Admin

Mağazacılıkta dijital dönüşüm

Mağazacılıkta dijital dönüşüm

 

Yeni nesil akıllı güvenlik sistemleri, iş zekası çözümleriyle birlikte perakende mağazacılarına sadece satışa odaklanabilecekleri bir gelecek vaat ediyor.

Bu sene 12 Nisan’da gerçekleşen IT Retail organizasyonu, sektöre perakende teknolojilerinin faydalarına yönelik yol gösterdi.

 

Perakende sektöründe faaliyet gösteren firmaların IT yöneticileri arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımını artırmayı amaçlayan “IT Retail” organizasyonu 12 Nisan Cuma günü gerçekleşti. IT profesyonellerini “Perakende Teknoloji Günleri” teması etrafında toplayan etkinliğin sponsoru olan Sensormatic, “Performans Dijital Dönüşümle Başlar” sloganıyla, güvenlik teknolojileri ve IT birimleri arasındaki yakın ilişkiye dikkat çekti. Sensormatic Teknoloji Direktörü Dr. Serdar İnce etkinlik kapsamında gerçekleşen oturumda, “Perakende Sektöründe Verimliliği ve Güvenliği Artıran Teknolojiler” isimli sunumuyla katılımcılara yenilikçi teknolojilerin perakende sektörü için ne kadar önemli olduğunu anlattı.

 

Yapay zeka, makine öğrenimi ve derin öğrenme gibi yıkıcı teknolojiler sayesinde, profesyonellerin iş yapma şekilleri günden güne değişiyor. Geleneksel analog sistemler, yerini hızla dijital sistemlere bırakıyor. IP’ye geçiş olarak da bilinen bu değişim, dijital dönüşüm trendini yakalayan firmalara büyük bir rekabet avantajı sunuyor. Yakın geçmişte koaksiyel kablolar, analog kameralar ve kapalı devre televizyon sistemleri üzerinden sağlanan güvenlik süreçleri, bugün nesnelerin interneti, yapay zeka ve yeni yazılım teknolojileriyle eskisinden çok daha güçlü hale geliyor. Bu durum, IT sektörünü de yakından ilgilendiriyor; yeni güvenlik ve iş zekası teknolojilerinden faydalanan IT departmanlarında verimlilik maksimum seviyeye ulaşıyor.

 

Güvenlik ve verimlilik bir araya geliyor

 

Gelişen teknoloji, günümüz profesyonellerinin işe bakış açısını değiştirmeye devam ediyor. Daha verimli çalışmak, olası problemler karşısında sağlam öngörülere sahip olmak ve akıllı sistemlerden elde edilen verileri ölçümleyip onlardan en iyi şekilde faydalanmak IT yöneticileri için büyük önem taşıyor. Sensormatic’in bu amaçla geliştirdiği yeni nesil çözümler, perakende sektöründe hizmet veren firmalara kolay, verimli ve ölçümlenebilir bir yapı sunuyor.

 

RFID ile stok problemleri sona eriyor

 

RFID çözümü, mağazalardaki hızlı ve doğru stok sayımı ihtiyacını bütünüyle karşılıyor. Sistem sayesinde ortalama 150 bin ürün, 1,5 saat gibi kısa bir süre içerisinde sayılabiliyor. Envanterin doğruluğunu da kontrol eden sistem ile mal kabulleri saniyeler içinde gerçekleşirken, POS entegrasyonu ile kasa süreçlerini hızlandırıyor, firmalara satış aşamasında destek oluyor.

 

Satışlar “Trafik Çözümleri” ile artıyor

 

Yapay zeka ile güçlendirilmiş akıllı kameralar mağazayı kaç kişinin ziyaret ettiğini ve bu ziyaretlerin en çok hangi reyonlara yapıldığını algılıyor. Mağazada öne çıkarılacak reyonlar ve kampanya ürünleri bu verilere göre belirlenebiliyor. Bununla birlikte yöneticiler de bu veriler sayesinde mağaza açma, kapatma, kira belirleme gibi stratejik konularda veriye dayalı kararlar alma imkanına erişiyor.

 

Gün ve saat bazlı yoğunluk analizi yapılabilen sistem sayesinde personel çalışma günleri ve saatleri hafta içi, hafta sonu ya da özel günler için ihtiyaca göre düzenlenebiliyor, personelin haftalık veya yıllık izinleri bu verilere göre planlanabiliyor. Böylece müşteri yoğunluğuna uygun personel sayısı belirlenerek satışa dönüş oranları artırılıyor, operasyonel verimlilik sağlanıyor.

 

Sensormatic, “Yönetilen Hizmetler” paketiyle perakende mağazacılara, tüm ziyaretlerin detaylı bir şekilde analiz edildiği düzenli raporlar sunuyor.

Mağazanın ERP sistemiyle entegre de olabilen bu yapı, yöneticilere ekstra iş yükü oluşturmamak adına firma tarafından uzaktan kontrol ediliyor. Yerinde servis hizmeti ve aylık sabit ödemeler sayesinde sadece kendi işine odaklanan yöneticiler, kazandıkları ekstra zaman ile satış rakamlarını artıracak yeni formüllerin peşine düşüyor.

 

Ağ Bağlantısı Çözümleri ile gelen müşteri sadakati

 

Ücretsiz internet paylaşımı, müşterilerin alışveriş yapacakları mağazadan beklediği hizmetlerden biri olarak öne çıkıyor. Hızlı ve ücretsiz internet bağlantısı, kurumsal akıllı telefon uygulamaları ve omni channel deneyimleri müşteriler için ekstra tercih unsuru yaratıyor. Sensormatic’in “Ağ Bağlantısı Çözümleri”, tüm bu ihtiyaçları en iyi şekilde karşılıyor, firmalar aldıkları hizmet sayesinde misafirlerine ait istatistiklere sahip olarak onlara özel kampanyalar yapabiliyor. Anonim lokasyon takibi ve müşteriyle sürekli iletişim imkanı ise yöneticilere yeni stratejiler geliştirme fırsatı sunuyor.

 

“Personelim olması gereken reyonda mı?” sorusu tarih oluyor

 

Bir mağazada, giderlerin yüzde 50’sini personel maliyetleri oluşturuyor. Peki personeller iş başında mı? Akıllı teknolojilerden faydalanmayan yöneticiler, günlerinin büyük bir bölümünü işte bu soruya yanıt aramakla geçiriyor. “Personel Devam Takip Çözümleri” ile birlikte çalışanlar için ise bu soru önemini yitiriyor. Çünkü tüm çalışanların ne zaman ve nerede yer aldıkları düzenli raporlar ile zahmetsiz bir şekilde takip edebiliyorlar. Aylık çalışma saatleri raporunu inceleyerek personellerinin performanslarını ölçümleyebiliyorlar.

 

 

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri;

 

25 yıldır sektör lideri olarak hizmet veren Sensormatic, sektöre ve ihtiyaca özel tasarladığı marka bağımsız çözümlerle öne çıkan bir teknolojik çözüm entegratörüdür.

300’e yakın uzman çalışanıyla ve Türkiye’deki 14 ofisi ile Perakende, Havacılık, Kamu ve Adalet, Bankacılık ve Finans, Ticari ve Endüstriyel, Enerji, Sağlık, Eğitim, Lojistik, Spor, Turizm ve Otelcilik alanlarına güvenlik ve operasyonel verimliliğe doğrudan etki eden teknolojik çözümler sunar.

 

Sensormatic’in sunduğu çözümler; video izleme ve geçiş kontrol çözümleri, biyometrik sistemler, çevre güvenlik sistemleri, yangın algılama ve alarm çözümleri, elektronik ürün takip çözümleri, RFID ve mağaza içi analiz çözümleri, kişi sayma sistemleri, kablolu ve kablosuz ağ çözümleri gibi yenilikçi ve entegre teknolojilerden oluşur.

 

 |  Bu haber 3448 defa okunmuştur.

ÖZEL HABER  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Giresun’da İlave Kovid-19 Tedbirler

Giresun’da İlave Kovid-19 Tedbirler Giresun 81 il arasında vaka sayısı en yüksek seyreden 4’üncü il cıkınca

Kar nedeniyle eğitime ara

Kar nedeniyle eğitime ara Giresun'da etkili olan kar nedeniyle il genelinde yüz yüze eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

AÖF KAYIT YENİLEME BAŞLADI

AÖF KAYIT YENİLEME BAŞLADI AÖF kayıt yenileme işlemleri aof.anadolu.edu.tr üzerinde,

GİRESUN İLİ UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİSİ

GİRESUN İLİ UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİSİ 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın

Agrivirtual-Tarım Ve Hayvancılık Sanal Fuarı

Agrivirtual-Tarım Ve Hayvancılık Sanal Fuarı Yerli ve milli yazılım katkılarıyla hazırlanan

Empatiden yoksun kişilerde ırkçılık daha çok görülüyor

Empatiden yoksun kişilerde ırkçılık daha çok görülüyor Irkçılık genetik mi?

Kuveyt'ten Giresun!a getirilen

Kuveyt'ten Giresun!a  getirilen Karantina Süresi Dolan İşçiler Memleketlerine Uğurlandı

VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI Giresun Valisinin Eşi Dr.A.Serpil Sarıfakıoğulları'nın Göreve Gitmediği Yönündeki

ZARAR GÖREN AĞAÇLAR İÇİN BAKIM

ZARAR GÖREN AĞAÇLAR İÇİN BAKIM şehir merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla hasar gören ağaçlara bakım

Giresun Merkez

nöbetçi eczane Giresun Merkez

HAVA DURUMU

Döviz kurları


Web Tasarım

 

El Yapımı Ürünler

 

Heran Alışveriş

  

Namaz Vakitleri

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:13144

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:7531

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5247

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:10212

   

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:759

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:786

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:802

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:1022