Giresunsonhaber.com
Vali Karahan, Piraziz’de Muhtarlarla Bir Araya GeldiTarih 08 Şubat 2017, 20:22 |  Editör: Editör Admin

Vali Karahan, Piraziz’de Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Hasan Karahan, Piraziz'de muhtarlarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, imzasıyla 81 İl Valiliğine gönderilen genelge gereğince, bugün (08 Şubat 2017 Çarşamba) Piraziz ilçesi köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı yapan Vali Karahan, muhtarların sorun ve isteklerini dinledi.

İl Mahalli İdareler Müdürlüğü koordinesinde Piraziz Eren Ömer Hekim İlkokulu Konferans Salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Karahan, “Bir süredir ilçelerimizde muhtarlarımızla bir araya gelerek, toplantı yapalım diye ortada bir fikir vardı. Bunu Bulancak ile başlattık, Piraziz’le devam ediyoruz. Gerçi muhtarlarımızla bizim, hem Kaymakam beyden dolayı ya da direkt görüşmelerimiz şeklinde istişarelerimiz oluyordu. Ama bunu daha düzenli toplantı şeklinde yapmanın da ayrı faydası olacağını, ortak aklın ortaya çıkarılmasında bu tür toplantıların yararlı olacağını biliyoruz. Bu amaçla da ilçelerimizde teker teker muhtarlarımızla toplantı yapmaya başladık” dedi.

Piraziz’in büyüyen ve gelişen bir ilçemiz olduğunu belirten Vali Karahan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Piraziz ilimizde büyüyen, gelişen, nüfus artışı olan bir ilçemiz. Bununda tabi sebeplerinden bir tanesi, açılan havaalanı ile birlikte bu bölgemizde ciddi bir hareketlenme olması. İnşallah Bulancak Organize Sanayi Bölgesi de faaliyete başlayacak. Bununla birlikte Piraziz’de yine bir hareketlenme bekliyoruz. Bunun dışında bizimde Valilik olarak, Özel İdare olarak köylerimizin sorunlarını çözmede çalışmalarımız devam ediyor. Bunda bir kesinti, aksama yok.

Hükümetimizin bize sağladığı maddi destek kapsamında, yerel imkânları da harekete geçirerek, köylümüzün desteğini de alarak az parayla çok iş yapma şeklinde yürütülen çalışmaların Piraziz’de güzel örneği görülüyor. Her sene bizim katkımızın üzerinde bir hizmet üreterek, bu konuda gayretleri, ciddiyetleri görülüyor. Tabii bu konuda da hem ilçe kaymakamımızın hem özel idaremizin hem siz muhtarlarımızın katkısı ve desteği var ama bu işin bereketi de orada zaten. Hep birlikte bir üretim yapıp, bunun hep birlikte faydasını görüyoruz. Bu konuda Piraziz örnek bir ilçemiz. Bu vesileyle de ayrıca tebrik ediyoruz. Hem köy hem de mahalle muhtarlarımızla istişaremizi yapmış olacağız. Piraziz’imizin de sorunlarına çare olacak fırsatlarımız olur. Ortak gayemiz budur. İmkânlarımız daha iyi. Günden güne daha iyi oluyoruz. Biz kendi önemimizi, kendi ciddiyetimizi anlayınca bu dünyada da aynı şekilde karşılığını buluyor. Türkiye bölgesinde dostluğu tercih edilen, düşmanlığından çekinilen önemli bir ülke. Buda milletimizin birlik, beraberlik ve gayretiyle, son yıllarda gösterdiği gelişmesiyle mümkün oldu. İnşallah daha iyi olacağız. Hayırlı bir yıl olsun. Hizmetlerimizi devletimizin sağladığı imkânlar dâhilinde vermeye devam edeceğiz. Bizimde sorumluluğumuz bu. Muhtarlarımızda bize bu konuda her zaman destek oluyor. Bundan sonrada olacaklardır”

Vali Karahan’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan muhtarlar altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Karahan’a ilettiler.

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, Piraziz Kaymakamı Hamit Genç, Belediye Başkan Vekili Hayri Uzunoğlu, ilgili kurum yetkilileri ile ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 |  Bu haber 1209 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU Belediye Başkan Yardımcılığına Şerafettin Vurgun getirildi.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR Belediye Başkanlık makamını 8 Nisan Pazartesi günü devralan Av. Aytekin Şenlikoğlu

Zafer AK Parti'nin

Zafer AK Parti'nin Giresun Belediye Başkanlığı'na, AK Parti'li adayı Aytekin Şenlikoğlu seçildi.

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı “Giresun’a fındık ve mamulleri satış yeri kazandırın”

Türker'den Seviye Çağrısı

Türker'den Seviye Çağrısı CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, AK Parti Milletvekili Aydın’ın varlığıyla yokluğunun belli olmadığını belirte...

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel seçimleri için aday temayül yoklaması yapıldı.

Yılmaz Ülkücü Gençlikle

Yılmaz Ülkücü Gençlikle Ülkücü Gençlerden MHP Giresun Belediye Başkan adayı Hasan Yılmaz’a Tam Destek

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı 300 belediye başkan adayının daha bugün Genel Merkez tarafından açıklanması beklenirken, 11 ilde aday gösterilecek ...

Giresun Merkez

nöbetçi eczane Giresun Merkez

HAVA DURUMU

Döviz kurları


Web Tasarım

 

El Yapımı Ürünler

 

Heran Alışveriş

  

Namaz Vakitleri

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:13247

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:7571

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5276

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:10285

   

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:779

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:814

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:835

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:1050