Giyilebilir teknolojilerde 'gözlük' rekabeti

Akıllı saatlerle kullanımı yaygınlaşan giyilebilir teknolojilerdeki yeni rekabet alanı akıllı gözlükler oldu.

Giyilebilir teknolojilerde 'gözlük' rekabeti

Teknolojik gelişmeler insan hayatını eğitimden eğlenceye kadar geniş bir yelpazede dönüştürmeye devam ediyor. Bu dönüşümlerin en büyüklerinden biri de giyilebilir cihazların kullanımının artmasıyla yaşanıyor.

Geçen yıllarda akıllı saatlerin kullanımının artmasıyla insan hayatına giren giyilebilir teknolojiler, uyku düzeni, kalp ritmi ve sağlık açısından pek çok önemli verinin takibinde kullanılıyor. Bu alanda yatırımların yoğunlaştığı alanlardan bir diğeri ise akıllı gözlükler olarak öne çıkıyor.

Özellikle metaverse projelerinin vazgeçilmez parçalarından biri olan artırılmış gerçeklik gözlükleri, teknoloji devlerinin sektöre girmesiyle daha da gelişiyor.

Giyilebilir teknolojiler alanında en dikkati çeken gelişmelerden biri Apple şirketi tarafından hayata geçiriliyor. Şirketin karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro ile kullanıcılar telefonlarında yaptığı hemen her şeyi gözlük vasıtasıyla yapabilecek. Apple, Vision Pro'nun 2 Şubat Cuma günü satışa çıkacağını açıklarken, ön siparişlerin 19 Ocak tarihinde alınmaya başlanacağını bildirdi

Ntv Haber