Giresun’da KYK'ya Başvuran Öğrencilerin Tamamı Yurtlara Yerleştirildi

Giresun’da KYK'ya Başvuran Öğrencilerin Tamamı Yurtlara Yerleştirildi

Giresun’da KYK'ya Başvuran Öğrencilerin Tamamı Yurtlara Yerleştirildi

2022-2023 eğitim öğretim döneminde, üniversitelerin örgün eğitim programlarına ilk kez kayıt yaptıran üniversite öğrencileri için yurt başvuruları 28 Ağustos 2022 tarihinde sona ermişti.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yurt yerleştirme sonucuna ilişkin 7 Eylül’de yapılan basın açıklamasında "(KYK) Birinci faz yer yerleştirmede tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik… Uygulama aşamasını fazlara ayırdık. Yerleştirme sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Bugün birinci faz sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Temel amacımız üniversite gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini en etkin, verimli şekilde güçlü koordinasyonla yönetmek… İlk fazda 41 ilde tamamıyla yerleşimi bitirdik, başvuran herkesi yerleştirdik…" ifadelerine yer verilmişti.

Yurt yerleştirme sonucunda ilk fazda tamamlanan 41 ilden biri de Giresun oldu. S Vali Enver Ünlü, konu ile ilgili yaptığı paylaşımda “Sevgili öğrencilerimiz; İl Merkezinde başvuran herkesin yerleştiği GSB yurtları yerleştirme sonuçlarınız hayırlı olsun. Yeşil ve mavinin destansı şehri Giresun’umuza yuvanıza hoş geldiniz…” cümlelerine yer verdi.

Vali Ünlü tarafından yurtlara başvuru yapamayan veya ilçelerimizde yurda yerleşemeyen öğrencilerimizin, Giresun Açık Kapı Şube Müdürlüğüne veya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne başvurmaları halinde konuyla alakalı kendilerine yardımcı olunması talimatı verildi.