FINDIK KG FİYATI 70 TL OLMALI

CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, dolar her gün yön değiştiriyor, maliyeti hesapladık fındık taban fiyatı 70 lira olmalı” dedi

FINDIK KG FİYATI 70 TL OLMALI

CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu beraberinde Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, İl genel meclisi grup başkan vekili Mehmet Yılmaz ve Belediye meclis üyesi Ahmet Yusufağaoğlu ile birlikte parti il binasında basın toplantısı düzenledi.
Uzunalioğlu, partisinin iktidara yürüdüğünü belirttiği konuşmasında CHP olarak fındıkta maliyet hesabını yaptırdıklarını ve 1 kilogram fındığın 70 lira olarak fiyatının açıklanmasını istediklerini kaydetti. Uzunalioğlu,” Fındık 3.5 dolar olarak bugüne kadar hesaplandı. Dolar her gün yön değiştiriyor” dedi.
CHP İl Başkanı Uzunalioğlu, ekmek için 5 lira fiyat istendiğini de belirterek, “4 kişilik bir aile sadece günde 4 ekmek yese asgari ücret yetmiyor. Yazıktır, günahtır” şeklinde konuştu.
CHP Merkez İlçe Baş-kanı Murat Bektaş, belediyedeki itfaiyecilerle ilgili konuşurken, il genel meclisi başkan vekili Mehmet Yılmaz ise Özel İdaredeki uygulamalar ve bütçesi ile ilgili konuştu.