ÇORUH'DAN BİRİKMİŞ ELEKTRİK BORÇLARINA FAİZ AFFI

ÇORUH'DAN BİRİKMİŞ ELEKTRİK BORÇLARINA FAİZ AFFI

BİRİKMİŞ ELEKTRİK BORÇLARINA FAİZ AFFI GELİYOR

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Trabzon ve Rize illerinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), abonelerinin 2020 yılı ve öncesi dönemdeki elektrik faturası borçlarına ait faizin silineceğini duyurdu.

Kampanyadan yararlanmak isteyen abonelerin, icra ve dava aşamasındaki elektrik faturası borçları için 31 Temmuz 2022 tarihine kadar Çoruh EDAŞ İlçe Yöneticilikleri ile İl Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Çoruh EDAŞ, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında abonelerine destek olmayı sürdürüyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin beş ilinde elektrik dağıtım hizmeti sunan şirket, abonelerinin 2021 yılına kadar olan icra ve dava aşamasındaki elektrik faturası borçları için kampanya başlattı.

Çoruh EDAŞ, 2020 yılı ve öncesi döneme ait elektrik faturası borçlarında, anaparası için peşin ödemenin yapılması koşulu ile faizin silineceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, “Faizi Siliyoruz” kampanyası kapsamında, icra takibine uğramış elektrik faturası borçlarında yüzde 100 oranında faiz indirimi yapılacak. Kampanya, kaçak veya usulsüz kullanım kaynaklı borçlar için geçerli olacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen aboneler, 31 Temmuz 2022 tarihine kadar Çoruh EDAŞ İlçe Yöneticilikleri ile İl Müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunarak faiz affından yararlanabilecek.

Çoruh EDAŞ, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tüm abone gruplarında desteğe yönelik kampanyalarına devam edeceğini belirterek, müşterilerinin yanında olduklarının mesajını verdi. Kampanya detaylarına www.coruhedas.com.tr/kampanya/ adresi üzerinden ulaşılabiliyor.