BOZTEKKE CADDESİ PROJESİ DE İHALEYE ÇIKARTILDI

BOZTEKKE CADDESİ PROJESİ DE İHALEYE ÇIKARTILDI

Giresun Belediyesi, dört mevsim ayrı bir güzelliği barındıran Giresun’u çok daha güzel bir görünüme kavuşturmak hedefiyle proje üzerine proje üretiyor.

Cadde ve sokakların bir şehrin aynası olduğu düşüncesini benimseyen Giresun Belediyesi prestij cadde projelerine ara vermeyerek şehrin vizyonuna değer katmayı sürdürüyor.

Yenilenen yüzüyle vatandaşların büyük beğenisini kazanan Nihatbey Caddesi, Pazar Caddesi ve Fatih Caddesi projelerinin ardından, şimdi de Teyyaredüzü bölgesinin en hareketli caddelerinden olan ve her geçen gün gelişen Boztekke Caddesi projesi başlıyor.

15 Mayıs 2023 Pazartesi günü yapım ihalesi gerçekleşecek olan 1 kilometrelik proje kapsamında; kanalizasyon hattı komple yenilenecek olup, yağmur suyu hattı ve içme suyu şebekesinde eksiklik saptanması halinde güçlendirme çalışması uygulanacak.

Araç yolu asfalt yapılacak ve kaldırımlar begonit taş kullanılarak yenilenecek. Projede; 64 adet dekoratif aydınlatma direği, 4155 m2 begonit parke taşı, 2135 metre bordür ve 2000 metre oluk taşı kullanılacak.