Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı Gerçekleştirildi

Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı Gerçekleştirildi

Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı Gerçekleştirildi

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 22 Şubat Perşembe günü amatör spor kulüplerine malzeme dağıtım programına katıldı.

Giresun Valiliği Toplantı Salonu’nda saat 15.00’te gerçekleştirilen programda; Giresun Valiliğinin amatör kulüplere destek amaçlı yaptığı malzeme yardımları, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti tarafından Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) temsilcilerine ve amatör kulüplere teslim edildi.

Vali Serdengeçti, program ile ilgili olarak “7'den 70'e her insanın spora kazandırılması için kulüplerimize olan desteğimizi sürdüreceğiz.

İlimizde faaliyet gösteren 58 amatör spor kulübümüze eşofman, forma, uyku tulumu ve yağmurluklardan oluşan spor malzemelerini ulaştırıyoruz.” paylaşımında bulundu.

ASKF Başkanı Sinan Işık amatör kulüplere yaptığı yardım ve destekten dolayı Valimiz Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Günün anısına ASKF Başkanı Sinan Işık tarafından Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’ye hediye takdim edildi.

Programa; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Ergün, ASKF Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Işık, ASKF yönetim kurulu üyeleri ve amatör kulüp temsilcileri katıldı.

2023 YILINDA YAPILAN YARDIMLAR

Giresun’umuzda faaliyet gösteren 58 amatör spor kulübü ile amatör liglerde görev yapan futbol hakemlerine yaklaşık 1 milyon TL tutarında spor malzemesi yardımı yapıldı.

Ayrıca futbol branşında faaliyet gösteren spor kulüplerine; 50 takım futbol forma takımı ve 980 takım antrenman eşofmanı, salon sporları ve ferdi branşlarda faaliyet gösteren 7 spor kulübüne; 2 forma takımı ve 95 takım mikro eşofman takımı, 45 adet tişört, 5 adet uyku tulumu, 1 adet çadır ile amatör liglerde görev yapan futbol hakemlerine 120 adet yağmurluk temin edildi.