Afet Şehitleri Dualarla Anıldı!

Afet Şehitleri Dualarla Anıldı!

Afet Şehitleri Dualarla Anıldı!

Giresun Tirebolu-Doğankent karayolunda 22 Ağustos 2020 tarihinde menfezin çökmesi sonucu yaşanan sel afetinde şehit olan 5 asker ile kayıp iş makinesi operatörü için olayın yaşandığı alanda anma töreni düzenlendi.

Tirebolu İlçesi Karahmetli Köyü sınırları içerisinde bulunan ve selde hasar gören Tirebolu-Doğankent karayolunun 9. ile 10. kilometreleri arasındaki menfezin yıkıldığı noktaya yapılan “Altı Şehitler Köprüsü” üzerinde gerçekleştirilen anma programına katılan Valimiz Sayın Enver Ünlü, köprü üzerine çiçek bırakarak Şehitlerimiz ve afette yaşamını yitiren vatandaşlarımız için dua etti.

Törende bir konuşma yapan Vali Ünlü “22 Ağustos 2020 tarihinde yaşadığımız sel felaketinin 2’nci yıl dönümünde, görevlerini icra ederken, vatandaşlarımızı sele karşı, afete karşı uyarmak üzere devriye görevi icra ederken maalesef burada şehit verdiğimiz 5 kahraman jandarma personelimiz ve bir karayolları operatörümüzü ve onlarla birlikte kayıp olan, vefat eden değerli vatandaşlarımızı anmak, ruhlarını şad etmek için toplanmış bulunuyoruz. Manevi şahsiyetlerine hürmeten çiçeğimizi takdim ettik şehadet şerbetini içtikleri noktada.  Allah razı olsun. Vatandaşlarımızı uyarmak, onları afete karşı dikkatli ve duyarlı olmaya davet etmek üzere, o zor şartlarda görev ifa ederken maalesef onları kaybettik. Şehadet şerbetini içtiler. Afetlerde ölenler şehit hükmündedirler. Allah hepsinden razı olsun, mekanları tüm geçmişlerimizle, tüm şehitlerimizle birlikte cennet olsun” dedi.