ESKİ BİNALAR YIKILIYOR

ESKİ BİNALAR YIKILIYOR

ESKİ BİNALAR YIKILIYOR

Daha önce hayata geçirdiği Bulancak Durağı şehir girişi projesi kapsamında balıkçı pazarı mevkiinde bulunan baraka tipi yapıları yıkarak hem yolu genişleten hem de bölgedeki çirkin görselliği kaldıran Giresun Belediyesi aynı bölgede ikinci çalışmayı başlattı.

Bu kapsamda daha önce yıkılan binaların hemen arkasında yer alan iki metruk binanın daha kamulaştırma işlemleri tamamlandı ve yıkım işlemleri yapılıyor.

Yıkım işlemini yerinde takip eden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu burada yaptığı açıklamada: ”Bu çalışmalarımızda öncelikli olarak Giresun halkı teşekkürü hak ediyor. Şehrimize güzel bir giriş güzel bir meydan kazandırmak için bu bölgedeki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün de kamulaştırma işlemleri tamamlanan iki binayı yıkıyoruz. Bu gerçekleştirdiğimiz kamulaştırma çalışmasıyla birlikte aynı zamanda esnaf arkadaşlarımızın da kazançları ikiye katlanacaktır. Bu güzergâhta kamulaştırma işlemlerimizi mali imkânlarımız doğrultusunda sürdüreceğiz. Yeni belediye binamızın da mülkiyetini alma konusunda temaslarımız devam ediyor. Yine hemen üst tarafımızda bulunan Endüstri Meslek Lisesi projesiyle ilgili olarak ise Milli Eğitim ile görüşmelerimiz devam ediyor. Şayet alabilirsek buraya güzel bir otopark yapalım istiyoruz. Bu bölgeyi şehrin güzel bir meydanı haline dönüştürmeye kararlıyız. Şehrimizi değiştirmeye güzelleştirmeye devam edeceğiz. Çünkü Giresun halkı bizden bunu istiyor” şeklinde konuştu.

DAL ÇIK AÇIKLAMASI

Dal Çık projesi hakkında da bilgi veren Başkan Şenlikoğlu: “Proje Dal Çık mı yoksa Köprülü Kavşak mı şeklinde kamuoyunda bazı spekülasyonlar yapılıyor. Geçiş ister zemin altından ister üstünden olsun, karayolları literatüründe adı köprülü kavşaktır. Dolayısıyla anlatılmak istenen ve yatırım programına alınan bizim Dal Çık diye tabir ettiğimiz projedir. Projenin yatırım programına alınmasından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlarımıza, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

FİSKOBİRLİK KONUSU

Şenlikoğlu, bir basın mensubunun Fiskobirlik hakkında sorusu üzerine ise: “Fiskobirlik binasıyla ilgili bize gelmiş bir şey yok, gelirse değerlendiririz. Burası fındık üreticisinin merkezi, Fiskobirlik bizim göz bebeğimiz. Bunlar tek başına alacağımız kararlar değil. Üreticimizle ve Giresun halkıyla birlikte karar veririz, onların görüşü neyse onu uygularız” açıklamasını yaptı.