DSİ GENEL MÜDÜRÜ YILDIZ GİRESUN’DA

DSİ GENEL MÜDÜRÜ YILDIZ GİRESUN’DA

DSİ GENEL MÜDÜRÜ YILDIZ GİRESUN’DA

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü hemşehrimiz Kaya Yıldız Giresun’u ziyaret etti.

Yıldız, ilimizde DSİ’nin yaptığı ve yapacak olduğu projeleri yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

İlk olarak, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu makamında ziyaret eden Genel Müdür Yıldız, Şenlikoğlu ile samimi bir görüşme gerçekleştirdi. Şenlikoğlu, belediyenin hayata geçirdiği ve planladığı projelerin yanı sıra DSİ’nin şehrimizdeki projeleri hakkında Yıldız’a bilgi aktardı.

2020 yılında Dereli’de yaşanan ve büyük hasar veren sel mağduriyetinin ardından adeta yeniden inşa edilen ilçede de incelemelerde bulunan Yıldız, ilçede gelinen noktanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Genel Müdür Yıldız daha sonra Çotanak Spor Kompleksi ile Eğitim Araştırma Hastanesi’nin olduğu alanda Aksu Deresi üzerine yapılacak olan köprü projesini yerinde inceledi ve köprünün yakın zamanda yapımına başlanacağının müjdesini verdi.

Yıldız, Çıtlakkale Mahallesi Sönmez Caddesi Batlama yolu, Yeni Spor Salonu, Konakyanı, Fındık Araştırma Enstitüsü ve Teyyaredüzü Boztekke sapağı bölgelerinde yapılan ve yapılması planlanan köprülerle ilgili olarak ta yerinde incelemelerde bulundu.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’ın Giresun’a farklı bir gözle baktığını belirterek: ‘’Şehrimizin önemli köprü projeleri ve diğer konularda kendisinden taleplerde bulunuyoruz ve olumlu sonuçlar alıyoruz. Hiçbir zaman ilgisini ve desteğini bizden esirgemeyen Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Özellikle Aksu ve Batlama’da yapılmasını planladığımız iki köprü büyük ihtiyaç ve çok önem veriyoruz. Genel Müdürümüz her iki projeyi de onaylayarak bizlere müjdeyi verdi. Giresun için çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.