DOĞU KARADENİZ KARİYER FUARI

DOĞU KARADENİZ KARİYER FUARI

DOĞU KARADENİZ KARİYER FUARI

“DOĞU KARADENİZ KARİYER FUARI” YAPILACAK

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde, Karadeniz Teknik Üniversitesinin ev sahipliğinde, Giresun Üniversitesi ile birlikte Artvin, Rize, Bayburt ve Gümüşhane Üniversitelerinin de paydaş olarak destek verdiği;  Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF'22), Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi Medikal Park Stadyumunda ve 4-5 Mart 2022 tarihlerinde yapılacak.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan etkinlikte yaklaşık 20 bin öğrencinin fuar alanına gelmesi bekleniyor.

Organizasyon Komitesinden alınan bilgiye göre, Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı’na bu bölgedeki tüm ticari işletmeler stant açarak katılabilecekler.

Fuarda, bölgedeki üniversite öğrenci ve mezunlarının; Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve insan kaynakları ofisleri  bir araya gelerek; firmaları tanıma, staj ve iş bulma fırsatlarından yararlanma gibi amaçlar hedefleniyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen “Yetenek Kapısı” projesi kapsamında düzenlenen fuara öğrenci ve mezunlar ücretsiz katılabilecekler. Stant açmak veya sponsor olmak isteyen firmalar ise 1000 TL’den başlayan ücretlerle etkinlikte yer alabilecek.

4-5 Mart 2022 tarihlerinde iki gün boyunca katılımcılara yönelik ücretsiz eğitim seminerleri, bilgilendirme sunumları, mülakat ve atölye çalışmaları düzenlenecek.

Doğu Karadeniz Kariyer Fuarına katılmak isteyen öğrenci ve firmaların, (www.yetenekkapisi.org ) portalı üzerinden kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Fuar hakkında daha detaylı bilgi için (www.dokkaf.com ) sitesi ziyaret edilebilir.