BOTANİK BAHÇESİ MİLLET KIRAATHANESİ


Açıklama: Giresun Merkez Gemilerçekeği Mahallesi Giresun Adası Botanik Bahçesinde Millet Kıraathanesi hizmete girdi
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2018
Geçerli Tarih: 26 Mayıs 2019, 15:57
Site: Giresunsonhaber.com
URL: http://giresunsonhaber.com/haber_detay.asp?haberID=765


Giresun Merkez  Gemilerçekeği Mahallesi Giresun Adası Botanik Bahçesinde Millet Kıraathanesi hizmete girdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve talimatları gereğince Giresun İl Özel İdaresi Botanik Bahçesi alanı içerisinde, İl Özel İdaresi ve İl Özel İdaresi Personel A.Ş. işbirliği ile yapımı tamamlanan Millet Kıraathanesi’nde incelemede bulunan Vali Harun Sarıfakıoğulları, yetkililerden bilgi alarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla hayata geçirilen Millet Kıraathanemizin Giresunlu hemşehrilerimize hayırlı olması dileklerini ifade etti.

 

Kurban Bayramı öncesi hizmete giren Millet Kıraathanesi’nin ilimize ve tüm Giresunlulara hayırlı olmasını dileyen Vali Sarıfakıoğulları, “Şu an Gemilerçekeği mahallindeki botanik park diye ifade ettiğimiz 8 üniteden oluşmaktadır.  Bunların bir tanesi de Millet Kıraathanesi olarak şu an içinde bulunduğumuz 70 m2 ‘lik kapalı alan. Hem deniz manzaralı, hem Ada manzaralı, hem park ve bahçeye nazır Millet Bahçemizde bütün ailelerimiz, hemşerilerimiz buluşacak ve kitaplarını, gazetelerini okuyabilecekler, ayrıca ücretsiz çaylarını yudumlayabilecekler. Bu hizmetin hayata geçmesine vesile olan bütün çalışma arkadaşlarıma, İl Özel İdaresine, DOKAP idaresine, çok değerli milletvekillerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bütün Giresunlu kardeşlerimiz millet kıraathanesinde buluşacaklar. Bizler de haftanın belirli günlerinde yine millet kıraathanemizi de ziyaret edecek, inşallah burada birçok alanda önemli aktiviteler gerçekleştireceğiz. Yine festivallerin bir ayağını da bu bölgede 28-29-30 Eylül tarihlerinde Giresun Lezzetleri Şenliği yapacağız” dedi.

 

Millet Kıraathanesinde çayların ücretsiz olduğunu kaydeden Vali Sarıfakıoğulları, “Halkımızın hizmetindeki Millet Kıraathanesinde çaylarımız ücretsiz.  Biz burada Giresun simidi ikramında da bulunacağız. Amaç bir araya gelmek, beraberliğimizi pekiştirmek. Yine kültürel manada da hem İl Özel İdaremizin, hem Kültür Turizm Müdürlüğümüzün temin ettiği kitapları Giresunlu hemşerilerimize sunacağız” diye konuştu.

 

Millet Kıraathanesinin de yer aldığı Botanik Bahçenin bulunduğu alanda barınaklar hariç; 4 adet Büfe, 1 adet Hediyelik Eşya Satış Noktası, 1 adet Balıkçıl Kuş Müzesi, 1 adet Giresun Tanıtım Ofisi, 1 adet Ada Tanıtım Ofisi, 1’er adet Bay-Bayan WC, (1 er adet Bay-Bayan Mescit, 1 adet 680 m² çocuk oyun alanı, 152 araçlık otopark, gezinti alanı ve sosyal alanlar, 5 Bin m² yeşil alan, süs havuzları ve yürüyüş yolu bulunmaktadır.