Giresunsonhaber.com
Türker'den Seviye ÇağrısıTarih 24 Aralık 2018, 21:38 |  Editör: Editör Admin

Türker'den Seviye Çağrısı

Türker, “Ahlaksız lafını kullananlara cevabımız; aynaya bakmalarıdır! 3 aylık seçim sürecinde de herkesi seviyeli siyaset yapmaya çağırıyorum” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Türker yaptığı yazılı açıklamada, “AKP’nin misafir milletvekillerinden olan Giresun milletvekili Kadir Aydın’ın, Belediye Başkanımıza yönelik ifadelerini şaşkınlıkla okuduk. Biz ev sahibiyiz, misafir ağırlamayı iyi bildiğimizden kendisinin -dil anlamında- seviyesine inip, çirkin sözler sarf etmeyeceğiz. Ancak eleştirilerine de kayıtsız kalmayacağız” dedi.

Türker, Milletvekili Aydın’ın varlığıyla yokluğunun belli olmadığını belirterek şunları kaydetti;

“Giresun için varlığı ve yokluğu belli olmayan Sayın Kadir Aydın, Giresun halkının desteği ile 10 yıldır gece gündüz demeden bu şehre hizmet eden, vatandaşın gönlünde taht kuran Belediye Başkanımız Sayın Kerim Aksu’ya dil uzatmış. Sayın Aksu, AKP’nin yaptığı hizmetler üzerinden prim yaparmış. Pardon da, sizler ne yaptınız bu şehre? Türkiye Cumhuriyeti devletinin rutin hizmetlerini niye üzerinize alıyorsunuz? Babanızın parasıyla mı yaptınız? Kaldı ki Giresun hak ettiği hizmetleri alabildi mi? Gözünüze giren, trilyonluk Özel İdare binasının bile çürümesini seyrediyorsunuz! Giresun’un en önemli geçim kaynağı fındığımızı perişan ettiniz. Meclis’te konuşulmasını bile engellediniz.”

“GİRESUN’DAN BİHABER”

Aydın’ın Giresun’dan bihaber olduğunu savunan Türker, “Giresun’daki işsizlikten, yoksulluktan haberiniz var mı? Yok tabi, öyle AKP’nin nimetleriyle, bol keseden yaşayıp, sokağa çıkmayıp, markete pazara uğramayıp atıp tutun üst perdeden! Bir de neymiş; Sayın Aksu, AKP’nin hizmetlerinden prim yaptığından ahlaksızmış. Kerim Aksu bu şehre 10 yıldır hizmet ediyor beyler! Sizin yaptığınız yarım yamalak işlere ihtiyacı yok. Giresun halkı, sizleri de, CHP’li belediyeyi de biliyor. 10 yıl önce sizden devraldığımız belediye enkaz halindeydi ve herkes biliyor ki; hemen akabinde alt yapısı felç olmuştu. Ahlaksız lafını kullananlara cevabımız; aynaya bakmalarıdır! 3 aylık seçim sürecinde de herkesi seviyeli siyaset yapmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

“KAVGA DEĞİL, BİRLİKTE HİZMET”

Kavga değil, hizmet vurgusu yapan Türker açıklamasını şöyle tamamladı;

“Partinizin diğer iki milletvekilini en azından mecliste şehrimiz sorunlarını dile getirip çözüm ararken, ara sıra da olsa sokaklarda merhaba derken görüyoruz. Sizi de ne yazık ki yetersiz, alt yapısız, sığ, çatışma kültürünü kendine siyaset bellemiş basiretsiz beyanlarınız ile takip ediyoruz. Gün ülkemize ve şehrimize daha iyi nasıl hizmet yaparız günüdür, iç siyasi sıkıntılarını bastırmak adına boş boş lak lak yapma günü değildir.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ SOKAKLAR

CHP olarak, evet Atatürkçüyüz, Cumhuriyetçiyiz. Bu bizim asla taviz vermeyeceğimiz değerlerimizdir. Laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni, demokratik parlamenter sistemi sonuna kadar savunacağız. Sayın Kadir Aydın da aynı değerlere sahip olduğunu savunuyor. İşte bu noktada biz de onu ahlaklı olmaya çağırıyoruz; Sayın Aydın, tek adam rejiminin Atatürk’ün ilkelerinde yeri yoktur. Bunca baskı, zulüm, yoksulluk, taraflı yargı, yolsuzluk laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin özüyle uyuşmamaktadır. Siz aynı zamanda bir hukukçusunuz, bunları bizden öğrenecek değilsiniz! AKP’nin bu çırpınışlarını anlıyoruz aslında. Yine kaybetme korkusu! Ne kadar çırpınsanız da nafile. Kerim Aksu dürüstlüğü, samimiyeti, halkçılığı ve hizmetleriyle Giresun halkının gönlünde taht kurmuştur. Bu öyle kolay kolay yıkılacak değildir. Sizler havanda su dövmeye, bu kirli dilinizle kendinize zarar vermeye devam ediniz. Biz her sokakta gönül bağları, dostluklar kurmaya, en büyük gücümüz sokaklar ile, hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 |  Bu haber 929 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU Belediye Başkan Yardımcılığına Şerafettin Vurgun getirildi.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR Belediye Başkanlık makamını 8 Nisan Pazartesi günü devralan Av. Aytekin Şenlikoğlu

Zafer AK Parti'nin

Zafer AK Parti'nin Giresun Belediye Başkanlığı'na, AK Parti'li adayı Aytekin Şenlikoğlu seçildi.

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı “Giresun’a fındık ve mamulleri satış yeri kazandırın”

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel seçimleri için aday temayül yoklaması yapıldı.

Yılmaz Ülkücü Gençlikle

Yılmaz Ülkücü Gençlikle Ülkücü Gençlerden MHP Giresun Belediye Başkan adayı Hasan Yılmaz’a Tam Destek

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı 300 belediye başkan adayının daha bugün Genel Merkez tarafından açıklanması beklenirken, 11 ilde aday gösterilecek ...

Yılmaz, “65 milyonluk bir bütçe yakışmıyor.”

Yılmaz, “65 milyonluk bir bütçe yakışmıyor.” Giresun İl Genel Meclisi C H P Grup Başkan V. Mehmet YILMAZ

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:147

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:158

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:153

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:199

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:11102

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6523

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4524

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8733

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları