Giresunsonhaber.com
Vali Üçüz Doğum Yapan İki Hastayı Ziyaret EttiTarih 22 Mart 2018, 15:55 |  Editör: Editör Admin

Vali Üçüz Doğum Yapan İki Hastayı Ziyaret Etti

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun'da görev yapan gazeteciler haber alma haklarının kısıtlandığı gerekçesiyle İl Sağlık Müdürlüğü önüne gelerek siyah çelenk bırakılmasına kadar  giden olaydan sonra, Sağlık Bakanlığı-GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti.

Vali Sarıfakıoğulları, 19 Mart Pazartesi günü üçüncü basamak yoğun bakım gerekliliği nedeniyle Rize’den Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesini sevk edilerek doğumları gerçekleşen iki ailenin üçüz bebeklerini ziyaret ederek, Meliha-Ali Er çiftinin Recep-Tayyip-Erdoğan ve Leyla-Musa Cüce çiftinin Merve-Cemre-Sevde bebeklerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Giresun Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde önceki gün gerçekleşen üçüz bebeklerin doğumunu haber yapmak isteyen gazetecilere izin verilmemesi üzere bir araya gelen Giresunlu gazeteciler İl Sağlık Müdürlüğü önüne gelerek siyah çelenk bırakmışlardı.

Bu eylem sırasında bir açıklama yapan Baltaoğlu, "Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ailenin üçüz erkek çocukları olmuş. Haliyle bu dünyanın her yerinde haberdir. Basın mensubu arkadaşlarımız da dün haber yapmak için hastaneye gittiklerinde çeşitli gerekçelerle mazeret uydurmuşlar ve haber yapılmasını engellemişlerdir. Bir ailenin üçüz bebekle yaşadığı mutluluğu devlet sırrı mevzuatına tabi tutulmuştur. Sosyal medyada paylaşılarak haberleştirilen bir konu basına sansür olarak yansıması ve mevzuatların abartılması iyi niyetle bağdaşlaştırılamaz. Biz İl Sağlık Müdürlüğünü bu tutumundan dolayı kınıyoruz. Giresun'da zaman zaman bazı durumlarda haber değeri taşıyan olaylarda yine bazı engellemeler olmaktadır. Giresun basınından esirgenen bilgi ve fotoğraflar bölgemizdeki bazı illerin basın kuruluşlarına servis edilmektedir. Giresun basınının haber alma özgürlüğü neden kısıtlanmaktadır. Biz Giresun basın camiası olarak İl Sağlık Müdürlüğü önüne siyah çelenk koyuyor ve bu tutumu şiddetle protesto ediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Bu tatsızlık sonrasında gerçekleşen ziyarette İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan H. Arslantürk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammet Aksu ve hastane yöneticileri de hazır bulundu.

Yetkililer tarafından Vali Sarıfakıoğulları’na 170 Yataklı 3.Basamak Sağlık Bakanlığı-GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesini ile ilgili bilgi de verildi.

24 KUVÖZLÜ YENİDOĞAN YOĞUNBAKIM ÜNİTESİ İLE İLİMİZ VE ÇEVRE İLLERDEN GELEN HASTALARA HİZMET VERMEKTEDİR.

Verilen bilgide; 170 yatak kapasiteli hastanede 10 yataklı erişkin yoğun bakım, 4 kuvözlü 1.Seviye, 12 kuvözlü 2.Seviye ve yeni tescili alınan 8 kuvözlü 3.Seviye olmak üzere toplam 24 kuvözlü yeni doğan yoğun bakım ünitesi olarak İlimiz ve çevre illerden gelen sevkli hastalara hizmet vermekte olduğu belirtildi.

Hastane yetkilileri tarafından Vali Sarıfakıoğulları’na 3. seviye yeni doğan yoğunbakım hizmetini nitelikli verebilmek için çocuk kardiyolojisi uzmanı ve yeni doğan eko cihazının Sağlık Bakanlığı tarafından gönderildiği bilgisi verilerek, hastanenin 3. seviye yenidoğan yoğunbakım hizmeti verebilecek seviyeye geldiği, bunun sonucunda da hastaneden başka hastanelere sevk sayılarının ciddi oranda azaldığı, aileler şehir dışına gönderilmeyerek hasta memnuniyetinin artırıldığı ifade edildi.

HASTANE %95 DOLULUK ORANI İLE ÇALIŞMAKTADIR

Sağlık Bakanlığı-GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, Sağlık Bakanlığının yürüttüğü projelerden; anne dostu, bebek dostu ve yenidoğan dostu hastane olarak kadın doğum ve çocuk alanında gebe okulu, anne oteli ve anne uyum odaları ile anne bebek odaklı hizmet verdiği bilgisini aktaran yetkililer, hekim sayısının artışına bağlı olarak hastanenin  % 95 doluluk oranı ile çalıştığını belirttiler.

HASTANEDE KENDİ ALANLARINDAN UZMAN 22 HEKİM GÖREV YAPMAKTADIR.

Hastanede şu anda; 9 (dokuz) Çocuk Hastalıkları Uzmanı, 5 (beş) Kadın Hastalıkları Uzmanı, 1 (bir) Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı,1 (bir) çocuk kardiyoloji uzmanı, 1 (bir) Çocuk Cerrrahisi Uzmanı, 1 (bir) Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı, 2 (iki) Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, 1 (bir) Biyokimya Uzmanı, 1(bir) Radyoloji Uzmanı ile sağlık hizmeti verilmektedir.

 |  Bu haber 401 defa okunmuştur.

AKTÜEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

DOĞALGAZ SONRASI YOLLAR ONARILIYOR

DOĞALGAZ SONRASI YOLLAR ONARILIYOR doğalgaz çalışması nedeniyle bozulan araç yolu ve kaldırımlar yeniden yapılıyor.

CAMİLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ

CAMİLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ Ramazan Bayramı öncesi camiler ve mescitlerde temizlik çalışması başlatıldı

GİRESUN KIRSALINDA ÇATIŞMA

GİRESUN KIRSALINDA ÇATIŞMA Eren Bülbül'ün katillerinden 2 kişi ölü ele geçirildi

Giresun Atatürk Meydanı’nda Ramazan etkinlikleri

Giresun Atatürk Meydanı’nda Ramazan etkinlikleri Giresun Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri

GİRESUN’DA SEVCAN ORHAN RÜZGARI

GİRESUN’DA SEVCAN ORHAN RÜZGARI 41. Uluslararası Giresun Aksu Festivali programı

n11.com’dan sanal garaj

n11.com’dan sanal garaj n11.com’dan Otomotiv atağı: Artık garajlar da sanal

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun’a Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun’a Geldi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

BELEDİYE’DEN ÖĞRENCİ YURDUNA YOL

BELEDİYE’DEN ÖĞRENCİ YURDUNA YOL Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Güre Mahallesi’nde yeni yol açma çalışmalarına

HEYELANA ANINDA MÜDAHALE

HEYELANA ANINDA MÜDAHALE Teyyaredüzü Mahallesi Taflancık mevkiinde meydana gelen heyelan

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:944

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:1068

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:951

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:981

   

Reklam

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3753

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2337

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:1728

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2957

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları