Giresunsonhaber.com
ÖZTÜRK: Tarih 04 Haziran 2017, 23:34 |  Editör: Editör Admin

ÖZTÜRK: "ÇÖP SAHASI KALKACAK"

Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK yazılı bir bülten ile  Aksu Çöp Sahası hakkında açıklama yaptı.

Öztürk açıklamasında : “ Bilindiği gibi Giresun’un en önemli sorunlarından biri,  Aksu Çöp sahasıdır. Uzun yıllardan beri Giresun Belediyesinin deniz kenarına çöp dökme uygulaması yıllardır çevreyi kirleten, insanlarımızın sağlığını tehdit eden bir sorundur. Bundan daha da kötüsü şehrimizin hemen girişinde yer alan Aksu Festival alanındaki kötü görüntü, çöp dağı görüntüsü, Giresun’a gelen insanların ilk dikkatini çeken çirkin manzaradır.

Giresun’un turizm merkezinde ve adanın karşısında yer alan bu kötü görüntü fotoğrafı birkaç yıl önce “kente karşı işlenen suçlar” kategorisinde maalesef ödül almıştı. Fotoğrafçı ödül aldı ama; bu görüntüyü oluşturanlar ve üzerinden siyasi rant elde edenleri ne tarih ne Giresunlular unutmayacak.

 

Daha önce Giresun Valisi Dursun Ali Şahin döneminde Hükümetimizin ve Çevre Bakanlığımızın desteği ile Katı Atık Birliği tarafından Giresun ve ilçelerinin çöplerinin bertarafı için Çavuşlu Beldesinde bir tesis törenle açılmış ve faaliyetine başlamıştı. Aksu Mahallesine çöp döküm işlemi de durmuştu. Ancak geçen yıl Çavuşlu’da bir vatandaşın dava açması sonucu çöp arıtma ve bertaraf tesisinin ÇED raporu mahkemece iptal edilmiş ve tesis mühürlenmişti.

Aradan geçen süre içinde Giresun Valimiz Hasan Karahan Başkanlığındaki Katı Atık Birliği , Özel İdare ve Hükümetimizin desteği ile gerekli kamulaştırmaları yapıp mahkeme kazanıldıktan sonra tesisin yeniden faaliyete geçmesini sağlamıştır. Buradan Aksu Mahallesine çöp dökülmesini ortadan kaldıran başta Hükümetimiz olmak üzere her türlü desteği veren Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’ye, Katı Atık Birliği Başkanımız Valimiz Hasan Karahan ve üye tüm Belediye Başkanlarına teşekkür ederim.

 

Artık sıra Aksu’nun çöp dağını ortadan kaldırmaya gelmiştir. Her ne kadar şehirlerde çöp sorunuyla uğraşmak, çevrenin temizliğini sağlamak belediyelerin işi olsa da ortada tüm Giresun’u mağdur ve mahcup eden bir durum vardır. Bunun için sen ben demeden bu sorunun çözülmesi gerekmektedir. Bu yüzden yeni bir çalışma başlatacağız. Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli, Çevre Ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Haseki ve Giresun Valimizle bu konuda değerlendirmeler yaptık.

Giresun İl Özel İdaresi tarafından yapılacak bir proje ve Çevre Bakanlığının desteği ile deniz dolgusu genişletilmek suretiyle çöp dökülmüş alanın rehabilite edilmesini sağlayacağız. 

Ve mevcut sorunun çözülmesi yanında Aksu Mahallemizde festival alanının bulunduğu saha çok daha genişleyecek. Böylece bu alana yapılacak yeşil sahalar, parklar, spor ve dinlenme alanları ile rekreasyon çalışmaları sonucunda Aksu Mahallesi nefes alacak. Giresun bir sorununu daha çözmüş olacak. Uzun bir zaman alacak, ama bu sorunun çözümü için kararlıyız. Bununla ilgili her türlü desteği veren Başta Başbakan Yardımcımız olmak üzere Çevre Bakanımıza, Valimize teşekkür ediyorum. “ dedi.

 

 

 |  Bu haber 113 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ GİRESUN'da, 27'nci Dönem Milletvekili Seçimi'nin resmi olmayan sonuçlarına

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI Giresun taksici esnafı polisin müdahalesi ile karşılandı.

ÇEVRE YOLU

ÇEVRE YOLU Giresun il Genel Mec.CHP Grup Başk.V.Mehmet Yılmaz sunum yaparak Çevre yolunu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’ CHP’nin 18 Eylül’de Ordu’dan başlattığı “Fındık İçin Yürüyoruz” yürüyüşü Giresun’da düzenlenen final mitingiyle son...

'Fındık yürüyüşü'

'Fındık yürüyüşü' CHP'nin organizasyonuyla Ordu'dan Giresun'a 'Fındık İçin Yürüyoruz' yürüyüşü başladı.

Valiler Kararnamesi

Valiler Kararnamesi Giresun Valisi Hasan Karahan Denizli Valiliğine atanırken, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğlulları Giresun Valiliği...

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI Yılmaz "İl Genel Meclisimizin daha önce Otel için almış olduğu karar bu kanuna uygun değildir"

ÇÖP POLEMİĞİ

ÇÖP POLEMİĞİ BASIN AÇIKLAMASI: Çöp Aktarımını Valiliğimizin Erteletmesi Söz Konusu Değildir

OTELE DEVAM...

OTELE DEVAM... trilyonlar harcanarak yapılan bina otel olsun diye daha yapılmayan şey kalmamıştı, ama firma vazgeçtik demişti.

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:179

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:136

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:138

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:188

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5767

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3288

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2438

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4225

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları