Giresunsonhaber.com
ÖZTÜRK: Tarih 04 Haziran 2017, 23:34 |  Editör: Editör Admin

ÖZTÜRK: "ÇÖP SAHASI KALKACAK"

Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK yazılı bir bülten ile  Aksu Çöp Sahası hakkında açıklama yaptı.

Öztürk açıklamasında : “ Bilindiği gibi Giresun’un en önemli sorunlarından biri,  Aksu Çöp sahasıdır. Uzun yıllardan beri Giresun Belediyesinin deniz kenarına çöp dökme uygulaması yıllardır çevreyi kirleten, insanlarımızın sağlığını tehdit eden bir sorundur. Bundan daha da kötüsü şehrimizin hemen girişinde yer alan Aksu Festival alanındaki kötü görüntü, çöp dağı görüntüsü, Giresun’a gelen insanların ilk dikkatini çeken çirkin manzaradır.

Giresun’un turizm merkezinde ve adanın karşısında yer alan bu kötü görüntü fotoğrafı birkaç yıl önce “kente karşı işlenen suçlar” kategorisinde maalesef ödül almıştı. Fotoğrafçı ödül aldı ama; bu görüntüyü oluşturanlar ve üzerinden siyasi rant elde edenleri ne tarih ne Giresunlular unutmayacak.

 

Daha önce Giresun Valisi Dursun Ali Şahin döneminde Hükümetimizin ve Çevre Bakanlığımızın desteği ile Katı Atık Birliği tarafından Giresun ve ilçelerinin çöplerinin bertarafı için Çavuşlu Beldesinde bir tesis törenle açılmış ve faaliyetine başlamıştı. Aksu Mahallesine çöp döküm işlemi de durmuştu. Ancak geçen yıl Çavuşlu’da bir vatandaşın dava açması sonucu çöp arıtma ve bertaraf tesisinin ÇED raporu mahkemece iptal edilmiş ve tesis mühürlenmişti.

Aradan geçen süre içinde Giresun Valimiz Hasan Karahan Başkanlığındaki Katı Atık Birliği , Özel İdare ve Hükümetimizin desteği ile gerekli kamulaştırmaları yapıp mahkeme kazanıldıktan sonra tesisin yeniden faaliyete geçmesini sağlamıştır. Buradan Aksu Mahallesine çöp dökülmesini ortadan kaldıran başta Hükümetimiz olmak üzere her türlü desteği veren Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’ye, Katı Atık Birliği Başkanımız Valimiz Hasan Karahan ve üye tüm Belediye Başkanlarına teşekkür ederim.

 

Artık sıra Aksu’nun çöp dağını ortadan kaldırmaya gelmiştir. Her ne kadar şehirlerde çöp sorunuyla uğraşmak, çevrenin temizliğini sağlamak belediyelerin işi olsa da ortada tüm Giresun’u mağdur ve mahcup eden bir durum vardır. Bunun için sen ben demeden bu sorunun çözülmesi gerekmektedir. Bu yüzden yeni bir çalışma başlatacağız. Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli, Çevre Ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Haseki ve Giresun Valimizle bu konuda değerlendirmeler yaptık.

Giresun İl Özel İdaresi tarafından yapılacak bir proje ve Çevre Bakanlığının desteği ile deniz dolgusu genişletilmek suretiyle çöp dökülmüş alanın rehabilite edilmesini sağlayacağız. 

Ve mevcut sorunun çözülmesi yanında Aksu Mahallemizde festival alanının bulunduğu saha çok daha genişleyecek. Böylece bu alana yapılacak yeşil sahalar, parklar, spor ve dinlenme alanları ile rekreasyon çalışmaları sonucunda Aksu Mahallesi nefes alacak. Giresun bir sorununu daha çözmüş olacak. Uzun bir zaman alacak, ama bu sorunun çözümü için kararlıyız. Bununla ilgili her türlü desteği veren Başta Başbakan Yardımcımız olmak üzere Çevre Bakanımıza, Valimize teşekkür ediyorum. “ dedi.

 

 

 |  Bu haber 708 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU Belediye Başkan Yardımcılığına Şerafettin Vurgun getirildi.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR Belediye Başkanlık makamını 8 Nisan Pazartesi günü devralan Av. Aytekin Şenlikoğlu

Zafer AK Parti'nin

Zafer AK Parti'nin Giresun Belediye Başkanlığı'na, AK Parti'li adayı Aytekin Şenlikoğlu seçildi.

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı “Giresun’a fındık ve mamulleri satış yeri kazandırın”

Türker'den Seviye Çağrısı

Türker'den Seviye Çağrısı CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, AK Parti Milletvekili Aydın’ın varlığıyla yokluğunun belli olmadığını belirte...

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel seçimleri için aday temayül yoklaması yapıldı.

Yılmaz Ülkücü Gençlikle

Yılmaz Ülkücü Gençlikle Ülkücü Gençlerden MHP Giresun Belediye Başkan adayı Hasan Yılmaz’a Tam Destek

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı 300 belediye başkan adayının daha bugün Genel Merkez tarafından açıklanması beklenirken, 11 ilde aday gösterilecek ...

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:147

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:157

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:153

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:199

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:11101

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6523

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4524

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8733

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları