Giresunsonhaber.com
GİRESUN  İSTİHDAM KURULUTarih 27 Nisan 2017, 01:33 |  Editör: Editör Admin

GİRESUN İSTİHDAM KURULU

İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısı Yapıldı

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının ana gündeminde; İl İstihdam Politikası, Denetim Raporlarının değerlendirilmesi, Bir önceki toplantıda alınan kararların gözden geçirilmesi, İl Mesleki Eğitim Kurs taleplerinin görüşülmesi ve Yürütme Kurulu Kararlarının değerlendirilmesi gibi konular yer aldı.

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erdal Özdemir tarafından dönemi içerisinde yapılan çalışmalar hakkında toplantıya katılanlara gündemle ilgili bilgi aktarıldı.

 

Toplantıda; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından yapılan yoğun çalışmalar neticesinde özel sektöre 2 bin 399, kamuya da 2 bin 243 olmak üzere toplam 4 bin 642 kişinin SGK lı olarak istihdama dahil edildiği bilgisi verilirken, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Giresun Üniversitesi iş birliğinde 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde “Girişimcilik ve Kariyer Günleri” düzenlenmesi karar verildi.

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından toplantıda sunu eşliğinde verilen bilgilere göre; Ocak-Nisan dönemi içerisinde 530 kurs ve program düzenlenirken, bu programlara Bin 295 erkek ve 2 bin 1 kadın olmak üzere toplam 3 bin 296 kişi katıldı. Düzenlenen bu programların bir kısmı halen devam etmektedir. 2017 yılı Ocak-Nisan dönemi içinde iş arayan olarak 2 bin 780 kadın, 3 bin 237 erkek olmak üzere toplam 6 bin 17 kişi iş başvurusu yaparken, 2017 yılı Mart ayı sonu itibariyle toplam 23 bin 370 kişi  kayıtlı iş gücü olarak devretti.

 

2017 yılı Ocak-Nisan dönemi içerisinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kamu ve özel sektör işyerlerinden toplam Bin 894 adet açık iş alınırken,  alınan bu  açık işlere karşılık 991 kişi işe yerleştirildi. 2017 yılı Ocak-Nisan dönemi içerisinde, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personelince bin 178 işyerine ziyarette bulunularak iş gücü piyasası hakkında çalışma yapıldı. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanları tarafından 5 bin 629 işsizle bireysel görüşme yapılarak İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verildi.

 |  Bu haber 349 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ÇEVRE YOLU

ÇEVRE YOLU Giresun il Genel Mec.CHP Grup Başk.V.Mehmet Yılmaz sunum yaparak Çevre yolunu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’ CHP’nin 18 Eylül’de Ordu’dan başlattığı “Fındık İçin Yürüyoruz” yürüyüşü Giresun’da düzenlenen final mitingiyle son...

'Fındık yürüyüşü'

'Fındık yürüyüşü' CHP'nin organizasyonuyla Ordu'dan Giresun'a 'Fındık İçin Yürüyoruz' yürüyüşü başladı.

Valiler Kararnamesi

Valiler Kararnamesi Giresun Valisi Hasan Karahan Denizli Valiliğine atanırken, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğlulları Giresun Valiliği...

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI Yılmaz "İl Genel Meclisimizin daha önce Otel için almış olduğu karar bu kanuna uygun değildir"

ÖZTÜRK: "ÇÖP SAHASI KALKACAK"

ÖZTÜRK: Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK yazılı bir bülten ile Aksu Çöp Sahası hakkında açıklama yaptı

ÇÖP POLEMİĞİ

ÇÖP POLEMİĞİ BASIN AÇIKLAMASI: Çöp Aktarımını Valiliğimizin Erteletmesi Söz Konusu Değildir

OTELE DEVAM...

OTELE DEVAM... trilyonlar harcanarak yapılan bina otel olsun diye daha yapılmayan şey kalmamıştı, ama firma vazgeçtik demişti.

FETÖ/PDY Terör Örgütü Operasyonu

FETÖ/PDY Terör Örgütü Operasyonu Cumhuriyet Başsavcısı Ozan KAYA adına yazılı bir açıklama yapılarak

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:757

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:874

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:770

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:809

   

Reklam

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2408

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:1490

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:1055

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:1908

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları