Giresunsonhaber.com
GİRESUN  İSTİHDAM KURULUTarih 27 Nisan 2017, 01:33 |  Editör: Editör Admin

GİRESUN İSTİHDAM KURULU

İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısı Yapıldı

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının ana gündeminde; İl İstihdam Politikası, Denetim Raporlarının değerlendirilmesi, Bir önceki toplantıda alınan kararların gözden geçirilmesi, İl Mesleki Eğitim Kurs taleplerinin görüşülmesi ve Yürütme Kurulu Kararlarının değerlendirilmesi gibi konular yer aldı.

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erdal Özdemir tarafından dönemi içerisinde yapılan çalışmalar hakkında toplantıya katılanlara gündemle ilgili bilgi aktarıldı.

 

Toplantıda; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından yapılan yoğun çalışmalar neticesinde özel sektöre 2 bin 399, kamuya da 2 bin 243 olmak üzere toplam 4 bin 642 kişinin SGK lı olarak istihdama dahil edildiği bilgisi verilirken, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Giresun Üniversitesi iş birliğinde 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde “Girişimcilik ve Kariyer Günleri” düzenlenmesi karar verildi.

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından toplantıda sunu eşliğinde verilen bilgilere göre; Ocak-Nisan dönemi içerisinde 530 kurs ve program düzenlenirken, bu programlara Bin 295 erkek ve 2 bin 1 kadın olmak üzere toplam 3 bin 296 kişi katıldı. Düzenlenen bu programların bir kısmı halen devam etmektedir. 2017 yılı Ocak-Nisan dönemi içinde iş arayan olarak 2 bin 780 kadın, 3 bin 237 erkek olmak üzere toplam 6 bin 17 kişi iş başvurusu yaparken, 2017 yılı Mart ayı sonu itibariyle toplam 23 bin 370 kişi  kayıtlı iş gücü olarak devretti.

 

2017 yılı Ocak-Nisan dönemi içerisinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kamu ve özel sektör işyerlerinden toplam Bin 894 adet açık iş alınırken,  alınan bu  açık işlere karşılık 991 kişi işe yerleştirildi. 2017 yılı Ocak-Nisan dönemi içerisinde, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personelince bin 178 işyerine ziyarette bulunularak iş gücü piyasası hakkında çalışma yapıldı. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanları tarafından 5 bin 629 işsizle bireysel görüşme yapılarak İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verildi.

 |  Bu haber 694 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU Belediye Başkan Yardımcılığına Şerafettin Vurgun getirildi.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR Belediye Başkanlık makamını 8 Nisan Pazartesi günü devralan Av. Aytekin Şenlikoğlu

Zafer AK Parti'nin

Zafer AK Parti'nin Giresun Belediye Başkanlığı'na, AK Parti'li adayı Aytekin Şenlikoğlu seçildi.

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı “Giresun’a fındık ve mamulleri satış yeri kazandırın”

Türker'den Seviye Çağrısı

Türker'den Seviye Çağrısı CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, AK Parti Milletvekili Aydın’ın varlığıyla yokluğunun belli olmadığını belirte...

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel seçimleri için aday temayül yoklaması yapıldı.

Yılmaz Ülkücü Gençlikle

Yılmaz Ülkücü Gençlikle Ülkücü Gençlerden MHP Giresun Belediye Başkan adayı Hasan Yılmaz’a Tam Destek

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı 300 belediye başkan adayının daha bugün Genel Merkez tarafından açıklanması beklenirken, 11 ilde aday gösterilecek ...

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:147

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:157

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:153

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:199

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:11101

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6523

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4524

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8733

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları