Giresunsonhaber.com
KAYMAKAMLAR TOPLANTISITarih 12 Nisan 2017, 01:30 |  Editör: Editör Admin

KAYMAKAMLAR TOPLANTISI

2017 yılı Nisan ayı Kaymakamlar Toplantısı, Vali Hasan Karahan başkanlığında, Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapıldı.

Dün gerçekleştirilen toplantıda, toplantı gündemine dair konular hakkında Vali Karahan’a; kaymakamlar ve ilgili kurum yetkilileri tarafından bilgi verildi.

Toplantının açılışında konuşan Vali Karahan, 2017 yılı Nisan ayı Kaymakamlar toplantısında, Sayın Cumhurbaşkanımızın 13 Nisan Perşembe günü ilimize gerçekleştireceği ziyaret ile 16 Nisan da yapılacak Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum konularının ele alınacağını belirterek, “Hem referandum öncesi son toplantı olması hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın perşembe günü ilimize teşrif ediyorlar. Onun ziyareti ile ilgili de son değerlendirmeleri almak üzere bir aradayız. Referandumla ilgili her şey yapıldı. Çok şükür şu ana kadar bir sıkıntı yok. Sayın Cumhurbaşkanımızı Perşembe günü ağırlayıp uğurladıktan sonra geriye bir şey kalmıyor. Diğer programlarımız yürüyor. İlçelerdeki açılışlarımız tamamlandı. Sayın Başbakan Yardımcımız burada. Onun ziyaretleri gezileri oluyor. Onunda takibini yapıyoruz.

Tüm bu yakın gündemin dışında Bakanlığımızın bir talebi oldu. 15 Temmuz gecesi ve akabinde mülki idarenin yaşadıkları, yaptıkları bir kitapta veya belgeselde toplama projesi. Onunla ilgili de bir proje, taslak olarak arkadaşlara gönderdik. Onlarda kendileriyle ilgili yaptıklarını dile getirecek şekilde bize yazılı olarak, varsa bilgi, belge, video, fotoğraf gönderirlerse bunların da tarihe not düşme anlamında önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Vali Karahan’ın konuşmasının ardından toplantıda; başta seçim güvenliği olmak üzere, bir önceki toplantıda, yapılması kararlaştırılan işlerin hangi aşamada olduğu ele alınırken bundan sonra yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken önlemler görüşüldü.

Toplantıda, ilçeler arasındaki koordinasyon ve KÖYDES projeleri ile ilimiz genelinde yapılan yatırımların gerçekleşme oranları gözden geçirildi. Gecikme yaşanan ve hiç gerçekleştirilmeyen yatırımların gerekçeleri hususunda yetkililer tarafından Vali Karahan’a bilgi sunuldu.

Toplantıda ayrıca; eğitim, sağlık, ulaşım başta olmak üzere devam eden diğer yatırımlarla, il genelindeki emniyet ve asayiş olayları hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Vali Hasan Karahan başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcıları Recep Uzal, Yüksel Çelik, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Albay A. İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ve ilgili kurum amirleri katıldı.

 |  Bu haber 678 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU Belediye Başkan Yardımcılığına Şerafettin Vurgun getirildi.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR Belediye Başkanlık makamını 8 Nisan Pazartesi günü devralan Av. Aytekin Şenlikoğlu

Zafer AK Parti'nin

Zafer AK Parti'nin Giresun Belediye Başkanlığı'na, AK Parti'li adayı Aytekin Şenlikoğlu seçildi.

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı “Giresun’a fındık ve mamulleri satış yeri kazandırın”

Türker'den Seviye Çağrısı

Türker'den Seviye Çağrısı CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, AK Parti Milletvekili Aydın’ın varlığıyla yokluğunun belli olmadığını belirte...

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel seçimleri için aday temayül yoklaması yapıldı.

Yılmaz Ülkücü Gençlikle

Yılmaz Ülkücü Gençlikle Ülkücü Gençlerden MHP Giresun Belediye Başkan adayı Hasan Yılmaz’a Tam Destek

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı 300 belediye başkan adayının daha bugün Genel Merkez tarafından açıklanması beklenirken, 11 ilde aday gösterilecek ...

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:155

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:166

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:161

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:208

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:11119

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6532

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4532

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8743

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları