Giresunsonhaber.com
KAYMAKAMLAR TOPLANTISITarih 12 Nisan 2017, 01:30 |  Editör: Editör Admin

KAYMAKAMLAR TOPLANTISI

2017 yılı Nisan ayı Kaymakamlar Toplantısı, Vali Hasan Karahan başkanlığında, Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapıldı.

Dün gerçekleştirilen toplantıda, toplantı gündemine dair konular hakkında Vali Karahan’a; kaymakamlar ve ilgili kurum yetkilileri tarafından bilgi verildi.

Toplantının açılışında konuşan Vali Karahan, 2017 yılı Nisan ayı Kaymakamlar toplantısında, Sayın Cumhurbaşkanımızın 13 Nisan Perşembe günü ilimize gerçekleştireceği ziyaret ile 16 Nisan da yapılacak Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum konularının ele alınacağını belirterek, “Hem referandum öncesi son toplantı olması hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın perşembe günü ilimize teşrif ediyorlar. Onun ziyareti ile ilgili de son değerlendirmeleri almak üzere bir aradayız. Referandumla ilgili her şey yapıldı. Çok şükür şu ana kadar bir sıkıntı yok. Sayın Cumhurbaşkanımızı Perşembe günü ağırlayıp uğurladıktan sonra geriye bir şey kalmıyor. Diğer programlarımız yürüyor. İlçelerdeki açılışlarımız tamamlandı. Sayın Başbakan Yardımcımız burada. Onun ziyaretleri gezileri oluyor. Onunda takibini yapıyoruz.

Tüm bu yakın gündemin dışında Bakanlığımızın bir talebi oldu. 15 Temmuz gecesi ve akabinde mülki idarenin yaşadıkları, yaptıkları bir kitapta veya belgeselde toplama projesi. Onunla ilgili de bir proje, taslak olarak arkadaşlara gönderdik. Onlarda kendileriyle ilgili yaptıklarını dile getirecek şekilde bize yazılı olarak, varsa bilgi, belge, video, fotoğraf gönderirlerse bunların da tarihe not düşme anlamında önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Vali Karahan’ın konuşmasının ardından toplantıda; başta seçim güvenliği olmak üzere, bir önceki toplantıda, yapılması kararlaştırılan işlerin hangi aşamada olduğu ele alınırken bundan sonra yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken önlemler görüşüldü.

Toplantıda, ilçeler arasındaki koordinasyon ve KÖYDES projeleri ile ilimiz genelinde yapılan yatırımların gerçekleşme oranları gözden geçirildi. Gecikme yaşanan ve hiç gerçekleştirilmeyen yatırımların gerekçeleri hususunda yetkililer tarafından Vali Karahan’a bilgi sunuldu.

Toplantıda ayrıca; eğitim, sağlık, ulaşım başta olmak üzere devam eden diğer yatırımlarla, il genelindeki emniyet ve asayiş olayları hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Vali Hasan Karahan başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcıları Recep Uzal, Yüksel Çelik, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Albay A. İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ve ilgili kurum amirleri katıldı.

 |  Bu haber 125 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ GİRESUN'da, 27'nci Dönem Milletvekili Seçimi'nin resmi olmayan sonuçlarına

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI Giresun taksici esnafı polisin müdahalesi ile karşılandı.

ÇEVRE YOLU

ÇEVRE YOLU Giresun il Genel Mec.CHP Grup Başk.V.Mehmet Yılmaz sunum yaparak Çevre yolunu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’ CHP’nin 18 Eylül’de Ordu’dan başlattığı “Fındık İçin Yürüyoruz” yürüyüşü Giresun’da düzenlenen final mitingiyle son...

'Fındık yürüyüşü'

'Fındık yürüyüşü' CHP'nin organizasyonuyla Ordu'dan Giresun'a 'Fındık İçin Yürüyoruz' yürüyüşü başladı.

Valiler Kararnamesi

Valiler Kararnamesi Giresun Valisi Hasan Karahan Denizli Valiliğine atanırken, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğlulları Giresun Valiliği...

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI Yılmaz "İl Genel Meclisimizin daha önce Otel için almış olduğu karar bu kanuna uygun değildir"

ÖZTÜRK: "ÇÖP SAHASI KALKACAK"

ÖZTÜRK: Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK yazılı bir bülten ile Aksu Çöp Sahası hakkında açıklama yaptı

ÇÖP POLEMİĞİ

ÇÖP POLEMİĞİ BASIN AÇIKLAMASI: Çöp Aktarımını Valiliğimizin Erteletmesi Söz Konusu Değildir

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:179

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:136

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:138

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:188

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5768

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3288

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2438

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4225

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları