Giresunsonhaber.com
Vali Karahan Görele’de Muhtarlarla BuluştuTarih 22 Mart 2017, 00:18 |  Editör: Editör Admin

Vali Karahan Görele’de Muhtarlarla Buluştu

Vali Karahan Görele’de Muhtarlarla Buluştu

 

Vali Hasan Karahan, Görele ilçemizde muhtarlarla bir araya geldi.

 

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun imzasıyla 81 İl Valiliğine gönderilen genelge gereğince, Görele ilçesinde, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı yapan Vali Karahan, muhtarların sorun ve isteklerini dinledi.

 

İl Mahalli İdareler Müdürlüğü koordinesinde Görele İskele Sancak Restoranda yapılan toplantıda muhtarlara seslenen Vali Karahan, “Bildiğiniz gibi biz rutin olarak muhtarlarla toplandı yapıyoruz. Dünde, Çamoluk ve Alucra’da toplantı yaptık. Sayın Vekilimiz hem ilçemizin sorunlarını hem de bu bölgenin sorunlarını birebir biliyor ve yakından takip ediyor.

Dolayısıyla bu konuda bir sıkıntımız yok. Kaynak konusunda da bir sıkıntımız yok. DSİ’nin yapması gereken, sel afeti sonucunda etkilenen bölgelerle ilgili sıkıntılarımız var. İşleri başlatamadık. Önümüzdeki hafta bir yer tespiti ve işin başlaması söyleniyor. İşi takip ediyoruz.

 

Bizim de Özel İdare olarak hazırladığımız bir projemiz var. O projede; hem istinat duvarlarını hem alt yapıyı, hem devam eden Sis Dağına kadar olan beton yolu hazırladık. Fakat DSİ alt yapısını tamamlamadan bizde çalışamıyoruz. Onlar dere ıslahını yapacak ki o derenin duvarını istinat olarak kullanıp yolu tamamlayacağız. Böyle birbirimize bağlı olduğumuz için biraz gecikti ama biz kendi hazırlığımızı yaptık. DSİ’nin yapmayacağı kısımları üstlenerek biz işlemlere başlayacağız.

 

Onun dışında Görele’miz günden güne gelişiyor, büyüyor. Belediye başkanımızın şehir merkeziyle güzel çalışmaları var. Bizim yatırımlarımız var. Perşembe günü Sayın Başbakan yardımcımızın katılımlarıyla, İmam Hatip Ortaokulu ve Gençlik Merkezimizi açacağız. Diğer yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Kaymakamımız tecrübeli heyecanlı gayretli bir arkadaşımız. Onunda ilçemizde görev almasıyla hizmetlerin daha da verimli bir şekilde tamamlanacağına inanıyoruz. Toplantının hayırlı olmasını diliyoruz. Taleplerinizin bir kısmını biliyoruz ama ayrıca bize ulaştıracağınız şeyler varsa onları da bu toplantıda alalım.

 

Bugün Nevruz Bayramı. Buralarda çok kutlanmıyor ama Türk dünyasında kutlanan bir bayram. Nevruz mübarek olsun. Bahar bayramı, inşallah hayır ve bereketle gelir bu sene. Geçen sene biraz zahmetli geçti. Bildiğiniz gibi 15 Temmuz da ama inşallah o kötü günler geride kaldı. Allah bu millete o günleri bir daha yaşatmasın” diye konuştu.

 

Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Karahan’a ilettiler.

 

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Belediye Başkanı Av.Tolga Erener, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, İl Mahalli İdareler Müdürü Ali Bilen, il genel meclisi üyeleri, ilgili kurum yetkilileri ile ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 |  Bu haber 137 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ GİRESUN'da, 27'nci Dönem Milletvekili Seçimi'nin resmi olmayan sonuçlarına

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI Giresun taksici esnafı polisin müdahalesi ile karşılandı.

ÇEVRE YOLU

ÇEVRE YOLU Giresun il Genel Mec.CHP Grup Başk.V.Mehmet Yılmaz sunum yaparak Çevre yolunu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’ CHP’nin 18 Eylül’de Ordu’dan başlattığı “Fındık İçin Yürüyoruz” yürüyüşü Giresun’da düzenlenen final mitingiyle son...

'Fındık yürüyüşü'

'Fındık yürüyüşü' CHP'nin organizasyonuyla Ordu'dan Giresun'a 'Fındık İçin Yürüyoruz' yürüyüşü başladı.

Valiler Kararnamesi

Valiler Kararnamesi Giresun Valisi Hasan Karahan Denizli Valiliğine atanırken, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğlulları Giresun Valiliği...

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI Yılmaz "İl Genel Meclisimizin daha önce Otel için almış olduğu karar bu kanuna uygun değildir"

ÖZTÜRK: "ÇÖP SAHASI KALKACAK"

ÖZTÜRK: Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK yazılı bir bülten ile Aksu Çöp Sahası hakkında açıklama yaptı

ÇÖP POLEMİĞİ

ÇÖP POLEMİĞİ BASIN AÇIKLAMASI: Çöp Aktarımını Valiliğimizin Erteletmesi Söz Konusu Değildir

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:198

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:161

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:163

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:231

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6107

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3436

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2548

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4449

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları