Giresunsonhaber.com
Vali Karahan Görele’de Muhtarlarla BuluştuTarih 22 Mart 2017, 00:18 |  Editör: Editör Admin

Vali Karahan Görele’de Muhtarlarla Buluştu

Vali Karahan Görele’de Muhtarlarla Buluştu

 

Vali Hasan Karahan, Görele ilçemizde muhtarlarla bir araya geldi.

 

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun imzasıyla 81 İl Valiliğine gönderilen genelge gereğince, Görele ilçesinde, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı yapan Vali Karahan, muhtarların sorun ve isteklerini dinledi.

 

İl Mahalli İdareler Müdürlüğü koordinesinde Görele İskele Sancak Restoranda yapılan toplantıda muhtarlara seslenen Vali Karahan, “Bildiğiniz gibi biz rutin olarak muhtarlarla toplandı yapıyoruz. Dünde, Çamoluk ve Alucra’da toplantı yaptık. Sayın Vekilimiz hem ilçemizin sorunlarını hem de bu bölgenin sorunlarını birebir biliyor ve yakından takip ediyor.

Dolayısıyla bu konuda bir sıkıntımız yok. Kaynak konusunda da bir sıkıntımız yok. DSİ’nin yapması gereken, sel afeti sonucunda etkilenen bölgelerle ilgili sıkıntılarımız var. İşleri başlatamadık. Önümüzdeki hafta bir yer tespiti ve işin başlaması söyleniyor. İşi takip ediyoruz.

 

Bizim de Özel İdare olarak hazırladığımız bir projemiz var. O projede; hem istinat duvarlarını hem alt yapıyı, hem devam eden Sis Dağına kadar olan beton yolu hazırladık. Fakat DSİ alt yapısını tamamlamadan bizde çalışamıyoruz. Onlar dere ıslahını yapacak ki o derenin duvarını istinat olarak kullanıp yolu tamamlayacağız. Böyle birbirimize bağlı olduğumuz için biraz gecikti ama biz kendi hazırlığımızı yaptık. DSİ’nin yapmayacağı kısımları üstlenerek biz işlemlere başlayacağız.

 

Onun dışında Görele’miz günden güne gelişiyor, büyüyor. Belediye başkanımızın şehir merkeziyle güzel çalışmaları var. Bizim yatırımlarımız var. Perşembe günü Sayın Başbakan yardımcımızın katılımlarıyla, İmam Hatip Ortaokulu ve Gençlik Merkezimizi açacağız. Diğer yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Kaymakamımız tecrübeli heyecanlı gayretli bir arkadaşımız. Onunda ilçemizde görev almasıyla hizmetlerin daha da verimli bir şekilde tamamlanacağına inanıyoruz. Toplantının hayırlı olmasını diliyoruz. Taleplerinizin bir kısmını biliyoruz ama ayrıca bize ulaştıracağınız şeyler varsa onları da bu toplantıda alalım.

 

Bugün Nevruz Bayramı. Buralarda çok kutlanmıyor ama Türk dünyasında kutlanan bir bayram. Nevruz mübarek olsun. Bahar bayramı, inşallah hayır ve bereketle gelir bu sene. Geçen sene biraz zahmetli geçti. Bildiğiniz gibi 15 Temmuz da ama inşallah o kötü günler geride kaldı. Allah bu millete o günleri bir daha yaşatmasın” diye konuştu.

 

Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Karahan’a ilettiler.

 

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Belediye Başkanı Av.Tolga Erener, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, İl Mahalli İdareler Müdürü Ali Bilen, il genel meclisi üyeleri, ilgili kurum yetkilileri ile ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 |  Bu haber 645 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU Belediye Başkan Yardımcılığına Şerafettin Vurgun getirildi.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR Belediye Başkanlık makamını 8 Nisan Pazartesi günü devralan Av. Aytekin Şenlikoğlu

Zafer AK Parti'nin

Zafer AK Parti'nin Giresun Belediye Başkanlığı'na, AK Parti'li adayı Aytekin Şenlikoğlu seçildi.

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı “Giresun’a fındık ve mamulleri satış yeri kazandırın”

Türker'den Seviye Çağrısı

Türker'den Seviye Çağrısı CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, AK Parti Milletvekili Aydın’ın varlığıyla yokluğunun belli olmadığını belirte...

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel seçimleri için aday temayül yoklaması yapıldı.

Yılmaz Ülkücü Gençlikle

Yılmaz Ülkücü Gençlikle Ülkücü Gençlerden MHP Giresun Belediye Başkan adayı Hasan Yılmaz’a Tam Destek

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı 300 belediye başkan adayının daha bugün Genel Merkez tarafından açıklanması beklenirken, 11 ilde aday gösterilecek ...

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:135

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:147

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:139

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:183

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:11063

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6497

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4510

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8695

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları