Giresunsonhaber.com
GRܒde ÜnibutikTarih 17 Mart 2017, 22:39 |  Editör: Editör Admin

GRܒde Ünibutik

GRܒde Ünibutik

 

Giresun Üniversitesinde(GRÜ) ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olarak verilecek olan kıyafetlerin bulunduğu ÜNİBUTİK’in açılışı yapıldı.

 

Kızılay Giresun Şube Başkanlığı ile Giresun Üniversitesinin organize ettiği ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere “Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla Unibutik”in açılışı Güre Yerleşkesi Karadeniz Konferans Salonunda yapıldı.

 

Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, ünibutiğe adı verilen Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla’nın özgeçmişinin okunmasıyla devam etti.

 

Açılışta bir konuşma yapan Vali Karahan, “Şehidimiz Furkan Yayla Teğmenimiz aynı zamanda Milletvekilimizin yeğeni olurdu. Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun. Herkese nasip olmayan bir makamdır şehitlik. Ahiretin en yüksek makamıdır. Bize de düşen onları rahmet anmak ve onların isimlerini yâd edecek eserler bırakmak. Bu konuda Kızılay’ımız güzel bir kadirşinas örneği gösterdi. Bu konuda Murat Cansız başkanımızla birlikte Giresun’da Kızılay canlandı. Güzel hizmetler veriyor öncülük ediyor. Bizlere de bu yolla hayır yolunda bir mesafe kat etmemize vesile oluyor.  Üniversite çağında ihtiyaç sahipleri gençlerimize bu gibi imkânları sağlamak güzel bir hizmet. Hiç kimseye yüksünmeden, boyun eğmeden gelip alıp kullanacaklar.

 

İlim yolundaki öğrencilere ne kadar zengin olsalar da zekât düşermiş. Bu konuda bir sıkıntı yok. Gençlerimiz başımızın tacı geleceğimiz. Son anayasa değişikliğiyle seçilme hakkı da veriliyor. Onların heyecanı hareketliliği meclise de yansıyacak.

 

Hayırlı olsun Ünibutiğimiz. Rektörümüz bu konuda yardımcı oldu. Kızılay’ımız büyük destek sağladı ve güzel bir eser meydana geldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Kızılay’ımız var olsun.  İnsanız her an bir şeylere muhtacız. Dar günümüzde başımıza yardımcı olacak el uzatacak Kızılay’ımız var. Hem bizde hem de dünyada güzel hizmetlere devam ediyorlar. Çok da itibarlı oldular son yıllarda. Onların itibarı bizim itibarımızdır. Çok teşekkür ediyoruz vesile olduğunuz için.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Kızılay Genel Merkezi Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Yurdabekçi Tük Kızlayı’na desteklerinden dolayı Vali Karahan plaket takdim etti.

 

Hayırlı olsun dilekleriyle “Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla Unibutik”in açılış kurdelesini kesen Vali Karahan, böyle bir hizmeti ihtiyaç sahibi gençlerimizin hizmetine sunan emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Açılışa Vali Hasan Karahan, İlimiz Milletvekili Cemal Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Cin, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, bazı daire müdürleri ve davetliler katıldı.

 |  Bu haber 90 defa okunmuştur.

YAŞAM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

UÇUŞ İPTALLERİ

UÇUŞ İPTALLERİ Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu

Atatürk Meydanında Atatürk'e Saygısızlık

Atatürk Meydanında Atatürk'e Saygısızlık Giresunlular sabahın erken saatlerinde ellerinde bayraklar ve Atatürk posterleriyle 10 Kasım için Atatürk Meydanı’n...

GİRESUN’DA CUMHURİYET BAYRAMI HEYECANI

GİRESUN’DA CUMHURİYET BAYRAMI HEYECANI 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri programı belli oldu.

YANGIN TATBİKATI

YANGIN TATBİKATI Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından

Turistler İçin Alternatif Aktivite Alanları

Turistler İçin Alternatif Aktivite Alanları Mavinin ve yeşilin en güzel tonlarını barındıran Giresun'un

Giresun’a Karavan ve Çadır Kamp Alanları Yapılacak

Giresun’a Karavan ve Çadır Kamp Alanları Yapılacak karavan ve çadır kamp alanları

Giresun Lezzetleri Şenliği Renkli Görüntülerle Başladı

Giresun Lezzetleri Şenliği Renkli Görüntülerle Başladı Giresun lezzetlerini koruma altına almak, tanıtmak ve yemek kültürümüze sahip çıkmak

BELEDİYE MEZBAHANESİNDE 381 TANE HAYVAN KESİMİ

BELEDİYE MEZBAHANESİNDE 381 TANE HAYVAN KESİMİ Kurban Bayramı süresince belediye mezbahanesinde kesimler ücretsiz yapıldı.

BAYRAMDA TRAFİĞE KESİN ÇÖZÜM

BAYRAMDA TRAFİĞE KESİN ÇÖZÜM Geçtiğimiz Kurban Bayramı esnasında trafik yoğunluğuna kesin çözüm

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:204

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:171

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:171

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:240

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6181

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3469

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2574

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4500

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları