Giresunsonhaber.com
GRܒde ÜnibutikTarih 17 Mart 2017, 22:39 |  Editör: Editör Admin

GRܒde Ünibutik

GRܒde Ünibutik

 

Giresun Üniversitesinde(GRÜ) ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olarak verilecek olan kıyafetlerin bulunduğu ÜNİBUTİK’in açılışı yapıldı.

 

Kızılay Giresun Şube Başkanlığı ile Giresun Üniversitesinin organize ettiği ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere “Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla Unibutik”in açılışı Güre Yerleşkesi Karadeniz Konferans Salonunda yapıldı.

 

Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, ünibutiğe adı verilen Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla’nın özgeçmişinin okunmasıyla devam etti.

 

Açılışta bir konuşma yapan Vali Karahan, “Şehidimiz Furkan Yayla Teğmenimiz aynı zamanda Milletvekilimizin yeğeni olurdu. Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun. Herkese nasip olmayan bir makamdır şehitlik. Ahiretin en yüksek makamıdır. Bize de düşen onları rahmet anmak ve onların isimlerini yâd edecek eserler bırakmak. Bu konuda Kızılay’ımız güzel bir kadirşinas örneği gösterdi. Bu konuda Murat Cansız başkanımızla birlikte Giresun’da Kızılay canlandı. Güzel hizmetler veriyor öncülük ediyor. Bizlere de bu yolla hayır yolunda bir mesafe kat etmemize vesile oluyor.  Üniversite çağında ihtiyaç sahipleri gençlerimize bu gibi imkânları sağlamak güzel bir hizmet. Hiç kimseye yüksünmeden, boyun eğmeden gelip alıp kullanacaklar.

 

İlim yolundaki öğrencilere ne kadar zengin olsalar da zekât düşermiş. Bu konuda bir sıkıntı yok. Gençlerimiz başımızın tacı geleceğimiz. Son anayasa değişikliğiyle seçilme hakkı da veriliyor. Onların heyecanı hareketliliği meclise de yansıyacak.

 

Hayırlı olsun Ünibutiğimiz. Rektörümüz bu konuda yardımcı oldu. Kızılay’ımız büyük destek sağladı ve güzel bir eser meydana geldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Kızılay’ımız var olsun.  İnsanız her an bir şeylere muhtacız. Dar günümüzde başımıza yardımcı olacak el uzatacak Kızılay’ımız var. Hem bizde hem de dünyada güzel hizmetlere devam ediyorlar. Çok da itibarlı oldular son yıllarda. Onların itibarı bizim itibarımızdır. Çok teşekkür ediyoruz vesile olduğunuz için.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Kızılay Genel Merkezi Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Yurdabekçi Tük Kızlayı’na desteklerinden dolayı Vali Karahan plaket takdim etti.

 

Hayırlı olsun dilekleriyle “Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla Unibutik”in açılış kurdelesini kesen Vali Karahan, böyle bir hizmeti ihtiyaç sahibi gençlerimizin hizmetine sunan emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Açılışa Vali Hasan Karahan, İlimiz Milletvekili Cemal Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Cin, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, bazı daire müdürleri ve davetliler katıldı.

 |  Bu haber 520 defa okunmuştur.

YAŞAM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ADRESE TESLİM 11 BİN YARDIM KOLİSİ

ADRESE TESLİM 11 BİN YARDIM KOLİSİ BELEDİYE TEK TEK ADRESE TESLİM 11 BİN YARDIM KOLİSİ DAĞITTI

Vefa Sosyal Destek Grupları

Vefa Sosyal Destek Grupları Vefa Sosyal Destek Grupları 16 Bin 500 Haneye Ulaştı

Ölümcül sıcak hava dalgasına dikkat!

Ölümcül sıcak hava dalgasına dikkat! Libya üzerinden gelen sıcak hava dalgası Türkiye'ye

CAN DOSTLARIMIZIN YAŞAM ALANLARI

CAN DOSTLARIMIZIN YAŞAM ALANLARI Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Hayvan Barınağı

“ŞEHRİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“ŞEHRİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ” Çalışmaların son durumu hakkında Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak

Giresun Belediyesi altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Giresun Belediyesi altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından şehir genelinde

Şeref ve Gaziler Günü

Şeref ve Gaziler Günü Atatürk’ün ilimize gelişinin 95. Yıldönümü

CUMARTESİ PAZAR ALANI PROJESİ

CUMARTESİ PAZAR ALANI PROJESİ Cumartesi Pazar Alanında uygulanacak büyük proje için

GİRESUN’UN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZMEK

GİRESUN’UN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZMEK Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu şehrimizde yaşanan

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:228

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:238

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:228

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:305

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:11389

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6671

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4603

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8940

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları