Giresunsonhaber.com
GRܒde ÜnibutikTarih 17 Mart 2017, 22:39 |  Editör: Editör Admin

GRܒde Ünibutik

GRܒde Ünibutik

 

Giresun Üniversitesinde(GRÜ) ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olarak verilecek olan kıyafetlerin bulunduğu ÜNİBUTİK’in açılışı yapıldı.

 

Kızılay Giresun Şube Başkanlığı ile Giresun Üniversitesinin organize ettiği ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere “Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla Unibutik”in açılışı Güre Yerleşkesi Karadeniz Konferans Salonunda yapıldı.

 

Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, ünibutiğe adı verilen Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla’nın özgeçmişinin okunmasıyla devam etti.

 

Açılışta bir konuşma yapan Vali Karahan, “Şehidimiz Furkan Yayla Teğmenimiz aynı zamanda Milletvekilimizin yeğeni olurdu. Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun. Herkese nasip olmayan bir makamdır şehitlik. Ahiretin en yüksek makamıdır. Bize de düşen onları rahmet anmak ve onların isimlerini yâd edecek eserler bırakmak. Bu konuda Kızılay’ımız güzel bir kadirşinas örneği gösterdi. Bu konuda Murat Cansız başkanımızla birlikte Giresun’da Kızılay canlandı. Güzel hizmetler veriyor öncülük ediyor. Bizlere de bu yolla hayır yolunda bir mesafe kat etmemize vesile oluyor.  Üniversite çağında ihtiyaç sahipleri gençlerimize bu gibi imkânları sağlamak güzel bir hizmet. Hiç kimseye yüksünmeden, boyun eğmeden gelip alıp kullanacaklar.

 

İlim yolundaki öğrencilere ne kadar zengin olsalar da zekât düşermiş. Bu konuda bir sıkıntı yok. Gençlerimiz başımızın tacı geleceğimiz. Son anayasa değişikliğiyle seçilme hakkı da veriliyor. Onların heyecanı hareketliliği meclise de yansıyacak.

 

Hayırlı olsun Ünibutiğimiz. Rektörümüz bu konuda yardımcı oldu. Kızılay’ımız büyük destek sağladı ve güzel bir eser meydana geldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Kızılay’ımız var olsun.  İnsanız her an bir şeylere muhtacız. Dar günümüzde başımıza yardımcı olacak el uzatacak Kızılay’ımız var. Hem bizde hem de dünyada güzel hizmetlere devam ediyorlar. Çok da itibarlı oldular son yıllarda. Onların itibarı bizim itibarımızdır. Çok teşekkür ediyoruz vesile olduğunuz için.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Kızılay Genel Merkezi Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Yurdabekçi Tük Kızlayı’na desteklerinden dolayı Vali Karahan plaket takdim etti.

 

Hayırlı olsun dilekleriyle “Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla Unibutik”in açılış kurdelesini kesen Vali Karahan, böyle bir hizmeti ihtiyaç sahibi gençlerimizin hizmetine sunan emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Açılışa Vali Hasan Karahan, İlimiz Milletvekili Cemal Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Cin, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, bazı daire müdürleri ve davetliler katıldı.

 |  Bu haber 48 defa okunmuştur.

YAŞAM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

BELEDİYE MEZBAHANESİNDE 381 TANE HAYVAN KESİMİ

BELEDİYE MEZBAHANESİNDE 381 TANE HAYVAN KESİMİ Kurban Bayramı süresince belediye mezbahanesinde kesimler ücretsiz yapıldı.

BAYRAMDA TRAFİĞE KESİN ÇÖZÜM

BAYRAMDA TRAFİĞE KESİN ÇÖZÜM Geçtiğimiz Kurban Bayramı esnasında trafik yoğunluğuna kesin çözüm

Afyonkarahisar’daki Giresunlular Şehitliği

Afyonkarahisar’daki Giresunlular Şehitliği Bir şehrin başka bir şehirde bulunan tek şehitliği olan Afyonkarahisar’daki Giresunlular Şehitliği önemli bir eser ...

HALİT AYAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

HALİT AYAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Dün Giresun Merkez Yaykınlık köyünde Trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden

KESİMLER HİJYENİK ORTAMLARDA

KESİMLER HİJYENİK ORTAMLARDA Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı mezbahanede Kurban Bayramı öncesi son hazırlıklar tamamlandı

KIRMIZI DÜDÜK

KIRMIZI DÜDÜK Trafik Şube Bölge ekipleri Keşap Otogar mevkii Trabzon istikametinde araçları durdurarak ‘Kırmızı Düdük’ uygulaması...

Vali Sarıfakıoğulları Trafik Uygulama Noktasında

Vali Sarıfakıoğulları Trafik Uygulama Noktasında Kurban Bayramı öncesi alınan trafik tedbirlerini yerinde inceledi

İNTİHAR GİRİŞİMİ

İNTİHAR GİRİŞİMİ Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde intihar girişimi önlendi.

YAZICIOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ

YAZICIOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ Avukat Tuncay Yazıcıoğlu ve eşi emekli öğretmen Güner Yazıcıoğlu hayatını kaybetti

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:131

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:86

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:86

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:126

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5177

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3033

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2230

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3832

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları