Giresunsonhaber.com
Vali Karahan, Piraziz’de Muhtarlarla Bir Araya GeldiTarih 08 Şubat 2017, 20:22 |  Editör: Editör Admin

Vali Karahan, Piraziz’de Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Hasan Karahan, Piraziz'de muhtarlarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, imzasıyla 81 İl Valiliğine gönderilen genelge gereğince, bugün (08 Şubat 2017 Çarşamba) Piraziz ilçesi köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı yapan Vali Karahan, muhtarların sorun ve isteklerini dinledi.

İl Mahalli İdareler Müdürlüğü koordinesinde Piraziz Eren Ömer Hekim İlkokulu Konferans Salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Karahan, “Bir süredir ilçelerimizde muhtarlarımızla bir araya gelerek, toplantı yapalım diye ortada bir fikir vardı. Bunu Bulancak ile başlattık, Piraziz’le devam ediyoruz. Gerçi muhtarlarımızla bizim, hem Kaymakam beyden dolayı ya da direkt görüşmelerimiz şeklinde istişarelerimiz oluyordu. Ama bunu daha düzenli toplantı şeklinde yapmanın da ayrı faydası olacağını, ortak aklın ortaya çıkarılmasında bu tür toplantıların yararlı olacağını biliyoruz. Bu amaçla da ilçelerimizde teker teker muhtarlarımızla toplantı yapmaya başladık” dedi.

Piraziz’in büyüyen ve gelişen bir ilçemiz olduğunu belirten Vali Karahan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Piraziz ilimizde büyüyen, gelişen, nüfus artışı olan bir ilçemiz. Bununda tabi sebeplerinden bir tanesi, açılan havaalanı ile birlikte bu bölgemizde ciddi bir hareketlenme olması. İnşallah Bulancak Organize Sanayi Bölgesi de faaliyete başlayacak. Bununla birlikte Piraziz’de yine bir hareketlenme bekliyoruz. Bunun dışında bizimde Valilik olarak, Özel İdare olarak köylerimizin sorunlarını çözmede çalışmalarımız devam ediyor. Bunda bir kesinti, aksama yok.

Hükümetimizin bize sağladığı maddi destek kapsamında, yerel imkânları da harekete geçirerek, köylümüzün desteğini de alarak az parayla çok iş yapma şeklinde yürütülen çalışmaların Piraziz’de güzel örneği görülüyor. Her sene bizim katkımızın üzerinde bir hizmet üreterek, bu konuda gayretleri, ciddiyetleri görülüyor. Tabii bu konuda da hem ilçe kaymakamımızın hem özel idaremizin hem siz muhtarlarımızın katkısı ve desteği var ama bu işin bereketi de orada zaten. Hep birlikte bir üretim yapıp, bunun hep birlikte faydasını görüyoruz. Bu konuda Piraziz örnek bir ilçemiz. Bu vesileyle de ayrıca tebrik ediyoruz. Hem köy hem de mahalle muhtarlarımızla istişaremizi yapmış olacağız. Piraziz’imizin de sorunlarına çare olacak fırsatlarımız olur. Ortak gayemiz budur. İmkânlarımız daha iyi. Günden güne daha iyi oluyoruz. Biz kendi önemimizi, kendi ciddiyetimizi anlayınca bu dünyada da aynı şekilde karşılığını buluyor. Türkiye bölgesinde dostluğu tercih edilen, düşmanlığından çekinilen önemli bir ülke. Buda milletimizin birlik, beraberlik ve gayretiyle, son yıllarda gösterdiği gelişmesiyle mümkün oldu. İnşallah daha iyi olacağız. Hayırlı bir yıl olsun. Hizmetlerimizi devletimizin sağladığı imkânlar dâhilinde vermeye devam edeceğiz. Bizimde sorumluluğumuz bu. Muhtarlarımızda bize bu konuda her zaman destek oluyor. Bundan sonrada olacaklardır”

Vali Karahan’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan muhtarlar altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Karahan’a ilettiler.

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, Piraziz Kaymakamı Hamit Genç, Belediye Başkan Vekili Hayri Uzunoğlu, ilgili kurum yetkilileri ile ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.





 |  Bu haber 129 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ GİRESUN'da, 27'nci Dönem Milletvekili Seçimi'nin resmi olmayan sonuçlarına

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI Giresun taksici esnafı polisin müdahalesi ile karşılandı.

ÇEVRE YOLU

ÇEVRE YOLU Giresun il Genel Mec.CHP Grup Başk.V.Mehmet Yılmaz sunum yaparak Çevre yolunu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’ CHP’nin 18 Eylül’de Ordu’dan başlattığı “Fındık İçin Yürüyoruz” yürüyüşü Giresun’da düzenlenen final mitingiyle son...

'Fındık yürüyüşü'

'Fındık yürüyüşü' CHP'nin organizasyonuyla Ordu'dan Giresun'a 'Fındık İçin Yürüyoruz' yürüyüşü başladı.

Valiler Kararnamesi

Valiler Kararnamesi Giresun Valisi Hasan Karahan Denizli Valiliğine atanırken, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğlulları Giresun Valiliği...

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI Yılmaz "İl Genel Meclisimizin daha önce Otel için almış olduğu karar bu kanuna uygun değildir"

ÖZTÜRK: "ÇÖP SAHASI KALKACAK"

ÖZTÜRK: Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK yazılı bir bülten ile Aksu Çöp Sahası hakkında açıklama yaptı

ÇÖP POLEMİĞİ

ÇÖP POLEMİĞİ BASIN AÇIKLAMASI: Çöp Aktarımını Valiliğimizin Erteletmesi Söz Konusu Değildir

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:179

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:136

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:138

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:188

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5768

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3288

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2438

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4225

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları