Giresunsonhaber.com
YOLLAR AÇILDITarih 30 Ocak 2017 |  Editör: Editör Admin

YOLLAR AÇILDI

İlimizde 504 Köy Yolu Ulaşıma Açık. 46 Köy Yolu Kapalı

İlimizde 26 Ocak Perşembe akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 449 köy yolundan 403 köy yolu ulaşıma açıldı.

 

Yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarında kar temizleme çalışmaları aralıksız olarak devam ettiren İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, 29 Ocak Pazar günü saat 12.20 itibariyle 403 köy yolunu ulaşıma açarken kapalı olan 46 köy yolunun da ulaşıma açılması içen çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

 

Kapalı köy yollarını açmak için Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı 73 ekipten 67 ekibin aralıksız çalışması sonucunda 403 köy yolu ulaşıma açılırken 46 köy yolunun ulaşıma açılabilmesi için 33 ekip kar mücadelesi çalışmalarını sürdürüyor.

 

İlimiz genelinde 550 köyden 49 köy Karayolları ağında bulunurken 501 köy yolu İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı bulunmaktadır.

 

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 2016-2017 kış sezonunda kapalı bulunan Bin 658 köy yolunda 21 bin 981 kilometre kar temizleme çalışması yapıldı.

 

İl Özel İdare yol ağında bulunan kapalı köy yollarının dağılımı ise şöyle; Bulancak’ta 1, Çamoluk’ta 1, Çanakçı ’da 1, Dereli ’de 11, Doğankent’te 4, Espiye’de 6, Eynesil’de 3 Görele’de 4, Keşap’ta 10, Piraziz’de 8, Yağlıdere’de 5 köy yolu olmak üzere toplam 46 köy yolu ulaşıma kapalı bulunmaktadır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne bağlı Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü tarafından 28 Ocak Cumartesi akşam saatlerinde yapılan uyarıda;

“Doğu Karadeniz illerimizde (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) kar yağışları etkili olmaya devam etmektedir. Bu yağışlı sistemin bugün akşam saatlerinden sonra bölgede etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir. Ancak yarın (29.01.2017 Pazar) akşamından itibaren yurdun kuzeydoğu kesimlerinin Kafkaslar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve zaman zaman yoğun olmak üzere kar yağışlarının 01 Şubat Çarşamba gününe kadar Orta ve Doğu Karadeniz kıyı illerimizde (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) etkili olmaya devam edeceği tahmin edilmektedir. Kar yüksekliğinin kıyı kesimlerde 20-50 cm, bölgenin hemen iç kesimlerinde ise 50-100 cm yüksekliğe erişmesi tahmin edilmektedir. Yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar ile özellikle çığ tehlikesine) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Yapılan uyarı ile 29 Ocak Pazar günü akşam saat 18.00’de başlayacağı tahmin edilen yoğun kar yağışının 1 Şubat Çarşamba günü akşam saat 18.00’e kadar etkili olması bekleniyor.

 |  Bu haber 380 defa okunmuştur.

AKTÜEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

DOĞALGAZ SONRASI YOLLAR ONARILIYOR

DOĞALGAZ SONRASI YOLLAR ONARILIYOR doğalgaz çalışması nedeniyle bozulan araç yolu ve kaldırımlar yeniden yapılıyor.

CAMİLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ

CAMİLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ Ramazan Bayramı öncesi camiler ve mescitlerde temizlik çalışması başlatıldı

GİRESUN KIRSALINDA ÇATIŞMA

GİRESUN KIRSALINDA ÇATIŞMA Eren Bülbül'ün katillerinden 2 kişi ölü ele geçirildi

Giresun Atatürk Meydanı’nda Ramazan etkinlikleri

Giresun Atatürk Meydanı’nda Ramazan etkinlikleri Giresun Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri

GİRESUN’DA SEVCAN ORHAN RÜZGARI

GİRESUN’DA SEVCAN ORHAN RÜZGARI 41. Uluslararası Giresun Aksu Festivali programı

n11.com’dan sanal garaj

n11.com’dan sanal garaj n11.com’dan Otomotiv atağı: Artık garajlar da sanal

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun’a Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun’a Geldi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

Vali Üçüz Doğum Yapan İki Hastayı Ziyaret Etti

Vali Üçüz Doğum Yapan İki Hastayı Ziyaret Etti Giresun'da görev yapan gazeteciler haber alma haklarının kısıtlandığı gerekçesiyle

BELEDİYE’DEN ÖĞRENCİ YURDUNA YOL

BELEDİYE’DEN ÖĞRENCİ YURDUNA YOL Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Güre Mahallesi’nde yeni yol açma çalışmalarına

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:935

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:1058

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:945

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:974

   

Reklam

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3681

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2304

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:1704

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2913

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları