Giresunsonhaber.com
YOLLAR AÇILDITarih 30 Ocak 2017 |  Editör: Editör Admin

YOLLAR AÇILDI

İlimizde 504 Köy Yolu Ulaşıma Açık. 46 Köy Yolu Kapalı

İlimizde 26 Ocak Perşembe akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 449 köy yolundan 403 köy yolu ulaşıma açıldı.

 

Yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarında kar temizleme çalışmaları aralıksız olarak devam ettiren İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, 29 Ocak Pazar günü saat 12.20 itibariyle 403 köy yolunu ulaşıma açarken kapalı olan 46 köy yolunun da ulaşıma açılması içen çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

 

Kapalı köy yollarını açmak için Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı 73 ekipten 67 ekibin aralıksız çalışması sonucunda 403 köy yolu ulaşıma açılırken 46 köy yolunun ulaşıma açılabilmesi için 33 ekip kar mücadelesi çalışmalarını sürdürüyor.

 

İlimiz genelinde 550 köyden 49 köy Karayolları ağında bulunurken 501 köy yolu İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı bulunmaktadır.

 

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 2016-2017 kış sezonunda kapalı bulunan Bin 658 köy yolunda 21 bin 981 kilometre kar temizleme çalışması yapıldı.

 

İl Özel İdare yol ağında bulunan kapalı köy yollarının dağılımı ise şöyle; Bulancak’ta 1, Çamoluk’ta 1, Çanakçı ’da 1, Dereli ’de 11, Doğankent’te 4, Espiye’de 6, Eynesil’de 3 Görele’de 4, Keşap’ta 10, Piraziz’de 8, Yağlıdere’de 5 köy yolu olmak üzere toplam 46 köy yolu ulaşıma kapalı bulunmaktadır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne bağlı Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü tarafından 28 Ocak Cumartesi akşam saatlerinde yapılan uyarıda;

“Doğu Karadeniz illerimizde (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) kar yağışları etkili olmaya devam etmektedir. Bu yağışlı sistemin bugün akşam saatlerinden sonra bölgede etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir. Ancak yarın (29.01.2017 Pazar) akşamından itibaren yurdun kuzeydoğu kesimlerinin Kafkaslar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve zaman zaman yoğun olmak üzere kar yağışlarının 01 Şubat Çarşamba gününe kadar Orta ve Doğu Karadeniz kıyı illerimizde (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) etkili olmaya devam edeceği tahmin edilmektedir. Kar yüksekliğinin kıyı kesimlerde 20-50 cm, bölgenin hemen iç kesimlerinde ise 50-100 cm yüksekliğe erişmesi tahmin edilmektedir. Yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar ile özellikle çığ tehlikesine) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Yapılan uyarı ile 29 Ocak Pazar günü akşam saat 18.00’de başlayacağı tahmin edilen yoğun kar yağışının 1 Şubat Çarşamba günü akşam saat 18.00’e kadar etkili olması bekleniyor.

 |  Bu haber 314 defa okunmuştur.

AKTÜEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

TURİZM ve KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ

TURİZM ve KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ Giresun Turizm ve Kültürel Odaklı Projeleri sunumu

ÖĞRENCİLERE SICAK ÇORBA İKRAMI

ÖĞRENCİLERE SICAK ÇORBA İKRAMI Giresun Belediyesi tarafından yeni bir uygulama daha hayata geçirildi.

Müzik Dostları'ndan Vali Sarıfakıoğulları’na Ziyaret

Müzik Dostları'ndan Vali Sarıfakıoğulları’na Ziyaret Giresun’un, bölgemizin ve ülkemizin geçmişten gelen kültürel mirası olan türkülerimizi korumak, gelecek nesillere a...

ALPER'İN KATİLİ UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI

ALPER'İN KATİLİ UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI 76 paket halinde preslenmiş şekilde yapılan tartımda toplam daralı ağırlığı 31 kilo 169,20 gram Eroin Maddesi elde ...

OKUL GEÇİTLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ

OKUL GEÇİTLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ İlköğretim öğrencilerinin okul önlerinde ve okul geçitlerinde güvenli şekilde

LALE DEVRİ

LALE DEVRİ Giresun Belediyesi tarafından mevsimlik çiçek ve lale doğanı dikimi için hazırlıklar başlad

ŞEN “HUKUK DENETİMDİR, GÜVENCE ALTINDA YAŞAMAKTIR

ŞEN “HUKUK DENETİMDİR, GÜVENCE ALTINDA YAŞAMAKTIR Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Giresun Belediyesi’nin davetlisi olarak şehrimize gelen Prof. Dr...

KURBAN PAZARINDA 94 STAND

KURBAN PAZARINDA 94 STAND Giresun Belediyesi tarafından Aksu Mahallesi Festival Alanı yakınında hazırlanan Kurban Pazarında 94 stand esnaflar...

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı belirlendi.

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:704

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:803

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:719

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:756

   

Reklam

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2016

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:1223

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:842

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:1597

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları