Giresunsonhaber.com
VALİLERDEN MUHTARLAR TOPLANTISITarih 18 Ocak 2017, 08:37 |  Editör: Editör Admin

VALİLERDEN MUHTARLAR TOPLANTISI

Vali Karahan, Bulancak’ta Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Hasan Karahan, muhtarlarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, imzasıyla 81 İl Valiliğine gönderilen genelge gereğince, Bulancak ilçesi köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı yapan Vali Karahan, muhtarların sorun ve isteklerini dinledi.

 

İl Mahalli İdareler Müdürlüğü koordinesinde Bulancak Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Karahan, bu toplantı vesilesiyle muhtarlarla toplu halde bir araya gelme, sohbet etme imkânı bulduklarını belirterek; “Muhtarlarla toplantıya yeni yıl itibariyle Bulancak ilçemizde başladık, diğer ilçelerimizde de yapacağız. Bunun faydalı olacağını düşünüyoruz. Muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz sizleri de görevlendirdi. Artık yükünüz ağır. Onun için vatandaşa hizmette hep beraber el birliğiyle, çözüm odaklı olarak meselelere yaklaşacağız inşallah. Artık eskisi gibi değil, imkânlarımız da şartlarımız da daha iyi. Dolayısıyla hemen olmasa bile zaman içerisinde pek çok sorunlarımızı çözeceğiz. Kaymakamımız görevine yeni başladı. O da tecrübeli bir arkadaşımız. Başkanımız zaten üçüncü yılını tamamlıyor artık” dedi.

 

Muhtarlara seslenen Vali Karahan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Fındık üretiminden bahsediyoruz, fındık başımızın tacı diyoruz ama fındık üretimimiz her sene düşüyor. Bahçelerimiz verimsiz, yaşlı. İhtiyar, çökmüş. Yani bununla ilgili ne yapılabilir, birlikte yapalım. Örnek köy yapalım, örnek bahçe yapalım. Birazda bunlara kafa yoralım. Elektrik, yol, su konusunda bir yola girdik sistem oturdu, devam ediyor. Ama bu kalkınma hep beraber olan bir şey. Elektriği yaptık, suyu getirdik, yolu da asfalt yaptık. Peki, sonra, birazda bu konuda neler yapılabilir, bunu konuşmalıyız. Hibe, destek bunlara bakalım. Vatandaşımız nasıl yararlanabilir, yararlanma şartları nelerdir. Bunlara bakalım, kolaylaştıralım. İlgili arkadaşlarımıza ulaşın. Kaymakamımız var, özel idaremiz var, vakıf var. Ben bu işi yaparım demek lazım. Biraz gayret gerekiyor bu konularda. Hem tarımsal anlamda hem diğer anlamda bir şekilde ulaşın. Biz bunları duyuruyoruz. Köylerde yapılabilecek olan yatırımlara sağlanan destekler nelerdir. Bunları yine ilgili arkadaşlarımız vasıtasıyla sizlere duyuralım. Yani üretici olmak lazım. Bu konuda neler yapılabilir, bu konuda eğitim eksiği varsa veya bizim teşvikimiz gerekiyorsa bu konularda neler yapabiliriz, bunlara yoğunlaşalım.

 

Notlarımızı aldık. İnşallah bir çalışma sezonu başlıyor. Mart ayıyla birlikte KÖYDES paraları gelecek, yatırımlar ona göre netleşecek. Bizde hızlı bir şekilde bu kaynakları en verimli şekilde kullanacağız. Sizlerin tabii ki muhtarlarımızın, katkısıyla desteğiyle. Teşekkür ediyoruz. Kaymakamımız hayırlı olsun. İnşallah Giresun’un en önemli en büyük ilçesi, havaalanı yakınınızda, organize sanayi kuracağız. Bulancak istikbali olan bir ilçemiz, büyüyecek daha da gelişecek. Kaymakamınızda tecrübeli bir arkadaşımız. Yenilikleriyle, katkılarıyla bizlerinde desteğiyle sizlere hizmet sunacak. Allah utandırmasın. İnşallah hayırlı günler yaşayalım hep beraber. Hepinize bu toplantıya katıldığınız için teşekkür ediyorum.”

 

Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Karahan’a ilettiler.

 

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, ilgili kurum yetkilileri ile ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 |  Bu haber 6 defa okunmuştur.

AKTÜEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Giresun Çocuklara Yardım Derneği

Giresun Çocuklara Yardım Derneği Giresun Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Ekrem Civelekoğlu

ASFALT ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

ASFALT ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR Doğalgaz ana ve bağlantı hatlarının geçtiği cadde ve sokakların bozulan bölümleri yeniden asfaltlanıp hizmete açıla...

MERDİVENLER YENİLEME

MERDİVENLER YENİLEME Pastırmacı Sokak Merdiveni yenilenen yüzü ile tekrardan vatandaşların hizmetine açılacak

DOĞALGAZ SONRASI YOLLAR ONARILIYOR

DOĞALGAZ SONRASI YOLLAR ONARILIYOR doğalgaz çalışması nedeniyle bozulan araç yolu ve kaldırımlar yeniden yapılıyor.

CAMİLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ

CAMİLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ Ramazan Bayramı öncesi camiler ve mescitlerde temizlik çalışması başlatıldı

GİRESUN KIRSALINDA ÇATIŞMA

GİRESUN KIRSALINDA ÇATIŞMA Eren Bülbül'ün katillerinden 2 kişi ölü ele geçirildi

Giresun Atatürk Meydanı’nda Ramazan etkinlikleri

Giresun Atatürk Meydanı’nda Ramazan etkinlikleri Giresun Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri

GİRESUN’DA SEVCAN ORHAN RÜZGARI

GİRESUN’DA SEVCAN ORHAN RÜZGARI 41. Uluslararası Giresun Aksu Festivali programı

n11.com’dan sanal garaj

n11.com’dan sanal garaj n11.com’dan Otomotiv atağı: Artık garajlar da sanal

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:19

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:24

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:22

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:25

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4254

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2607

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:1920

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3284

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları