Giresunsonhaber.com
VALİLERDEN MUHTARLAR TOPLANTISITarih 18 Ocak 2017, 08:37 |  Editör: Editör Admin

VALİLERDEN MUHTARLAR TOPLANTISI

Vali Karahan, Bulancak’ta Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Hasan Karahan, muhtarlarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, imzasıyla 81 İl Valiliğine gönderilen genelge gereğince, Bulancak ilçesi köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı yapan Vali Karahan, muhtarların sorun ve isteklerini dinledi.

 

İl Mahalli İdareler Müdürlüğü koordinesinde Bulancak Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Karahan, bu toplantı vesilesiyle muhtarlarla toplu halde bir araya gelme, sohbet etme imkânı bulduklarını belirterek; “Muhtarlarla toplantıya yeni yıl itibariyle Bulancak ilçemizde başladık, diğer ilçelerimizde de yapacağız. Bunun faydalı olacağını düşünüyoruz. Muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz sizleri de görevlendirdi. Artık yükünüz ağır. Onun için vatandaşa hizmette hep beraber el birliğiyle, çözüm odaklı olarak meselelere yaklaşacağız inşallah. Artık eskisi gibi değil, imkânlarımız da şartlarımız da daha iyi. Dolayısıyla hemen olmasa bile zaman içerisinde pek çok sorunlarımızı çözeceğiz. Kaymakamımız görevine yeni başladı. O da tecrübeli bir arkadaşımız. Başkanımız zaten üçüncü yılını tamamlıyor artık” dedi.

 

Muhtarlara seslenen Vali Karahan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Fındık üretiminden bahsediyoruz, fındık başımızın tacı diyoruz ama fındık üretimimiz her sene düşüyor. Bahçelerimiz verimsiz, yaşlı. İhtiyar, çökmüş. Yani bununla ilgili ne yapılabilir, birlikte yapalım. Örnek köy yapalım, örnek bahçe yapalım. Birazda bunlara kafa yoralım. Elektrik, yol, su konusunda bir yola girdik sistem oturdu, devam ediyor. Ama bu kalkınma hep beraber olan bir şey. Elektriği yaptık, suyu getirdik, yolu da asfalt yaptık. Peki, sonra, birazda bu konuda neler yapılabilir, bunu konuşmalıyız. Hibe, destek bunlara bakalım. Vatandaşımız nasıl yararlanabilir, yararlanma şartları nelerdir. Bunlara bakalım, kolaylaştıralım. İlgili arkadaşlarımıza ulaşın. Kaymakamımız var, özel idaremiz var, vakıf var. Ben bu işi yaparım demek lazım. Biraz gayret gerekiyor bu konularda. Hem tarımsal anlamda hem diğer anlamda bir şekilde ulaşın. Biz bunları duyuruyoruz. Köylerde yapılabilecek olan yatırımlara sağlanan destekler nelerdir. Bunları yine ilgili arkadaşlarımız vasıtasıyla sizlere duyuralım. Yani üretici olmak lazım. Bu konuda neler yapılabilir, bu konuda eğitim eksiği varsa veya bizim teşvikimiz gerekiyorsa bu konularda neler yapabiliriz, bunlara yoğunlaşalım.

 

Notlarımızı aldık. İnşallah bir çalışma sezonu başlıyor. Mart ayıyla birlikte KÖYDES paraları gelecek, yatırımlar ona göre netleşecek. Bizde hızlı bir şekilde bu kaynakları en verimli şekilde kullanacağız. Sizlerin tabii ki muhtarlarımızın, katkısıyla desteğiyle. Teşekkür ediyoruz. Kaymakamımız hayırlı olsun. İnşallah Giresun’un en önemli en büyük ilçesi, havaalanı yakınınızda, organize sanayi kuracağız. Bulancak istikbali olan bir ilçemiz, büyüyecek daha da gelişecek. Kaymakamınızda tecrübeli bir arkadaşımız. Yenilikleriyle, katkılarıyla bizlerinde desteğiyle sizlere hizmet sunacak. Allah utandırmasın. İnşallah hayırlı günler yaşayalım hep beraber. Hepinize bu toplantıya katıldığınız için teşekkür ediyorum.”

 

Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Karahan’a ilettiler.

 

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, ilgili kurum yetkilileri ile ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

 |  Bu haber 381 defa okunmuştur.

AKTÜEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

O ARTIK MELEK

O ARTIK MELEK Günlerdir aranan İkra Nur Tirsi'nin cansız bedenine derede ulaşıldı...

BULANCAK DURAĞI PROJESİNDE SONA DOĞRU

BULANCAK DURAĞI PROJESİNDE SONA DOĞRU Şehre giriş ve çıkışta yaşanan trafik sıkıntısını

GAZİ CADDESİNDE TRAFİK SIKIŞLIĞI

GAZİ CADDESİNDE TRAFİK SIKIŞLIĞI TRAFİĞE KAPALI YOLLARDA SÜREKLİ SIKIŞIKLIK YAŞANIYOR

Mutluluklar..

Mutluluklar.. Olgun Umur Yüksel, Hasret Atıcı ile hayatını birleştirdi.

Giresun’da İcralık Köy Haberi

Giresun’da İcralık Köy Haberi Görele İlçesi Ataköy Köyü Tüzel Kişiliğinin 27.500,00 TL borcu nedeniyle icraya verilmesi

Otizme Farkındalık

Otizme Farkındalık Giresun Valilik Binası bir hafta boyunca otizmin rengi olan mavi ile ışıklandırılacak.

Kargo İle Gönderilen Uyuşturucu Yakalandı

Kargo İle Gönderilen Uyuşturucu Yakalandı Giresun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

Giresun Mimar Sinan ve Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi'nde zehirlenme

Giresun Mimar Sinan ve Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi'nde zehirlenme Bir işletmeden yedikleri tavuk döner yüzünden rahatsızlanmaya başlayınca

DOLMUŞCULARA UYARI

DOLMUŞCULARA UYARI Şehir içi dolmuş kooperatifi başkanları ile Valilikte toplantı yapıldı

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:136

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:148

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:140

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:184

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:11064

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6497

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4512

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8697

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları