Giresunsonhaber.com
MEHMET YILMAZ “ YİNE ACI, YİNE KAN”Tarih 02 Ocak 2017, 21:33 |  Editör: Editör Admin

MEHMET YILMAZ “ YİNE ACI, YİNE KAN”

C H P GRUP BAŞKANVEKİLİ MEHMET YILMAZ “ YİNE ACI, YİNE KAN”

 

İl  Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz  bir konuşma yaparak, “2017 yılı daha hoş geldin bile diyemeden yine bir can pazarı,  yine bir katliamla başlasa da dünyanın iyiye döneceğine olan inancımızı asla yitirmedik .Öncelikle teröre inat yeni yılınızı kutluyorum. “ dedi.

 

Yılmaz : “Acının ,  akan  kan ve göz yaşlarının bir türlü  dinmediği  ülkemiz ve bölgemiz yine geçtiğimiz ay ve hatta 2016’nın son gecesi  dahi insanlarını teröre ,katliamlara, vahşete kurban vermeye devam etmektedir. Bir eğlence merkezinde şu ana kadar 39 kişinin yaşamını yitirdiği ve 60 kişinin yaralandığı silahlı bir katliam gerçekleştirilmiştir. Tüm bu kıyımları yapanları lanetliyorum. Bu olaylarda ölenlere, Şehit düşenlere Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

 

2016’nın son ayında Tirebolu ilçemizde  bir Tır ile Akaryakıt tankerinin  çarpışması sonucu patlamayla  gerçekleşen  korkunç  trafik kazasın da 3 hemşehrimiz yaşamını yitirmiştir. Onlara da Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

 

Bu çok üzücü kaza bir kez daha Gireun için en önemli Ulaşım stratejilerinden biri olduğunu bu meclis kürsüsünden sık sık tekrar ettiğimiz  İran’ı Karadeniz’e bağlayan en kestirme  yolun Tirebolu-Torul bölümünün karayolu  iyileştirilmesi ve bununla birlikte yapılacağı söylenen Erzincan –Torul-Tirebolu Demiryolu  projesinin  ne aşamada  olduğu sorusunu sormamızı  gerektirmektedir.

 

Karayolu iyileştirme projesinin 2 yıl önce proje ihalesinin yapıldığını biliyoruz .Bu projenin  animasyonunu  hatırlarsanız size mecliste  izlettirmiştim.

2 yıldır hala neden yapım ihalesi aşamasına gelemedi bunu  sormak istiyorum..

88 KM uzunluğundaki bu yol  tüneller ,köprü ve viyadüklerle  geçildiğinde  21.yüzyıla yakışan ,kaza riskini oldukça azaltacak bir yol haline gelecek ,yapıldığında artık halkımız bu yolda böyle korkunç kazalarla karşılaşmayacaktır. “dedi.

 

“İç ve Doğu Anadolu’nun  Karadeniz’e en kolay ve en ekonomik bağlantı güzergahı Kelkit Havzası  %7 eğimli yol ve bunun  Harşit vadisi üzerinden  Tirebolu’ya ulaştrılması Osmanlı döneminde planlanmıştır”.  diyen Yılmaz:

 “Osmanlı döneminde Giresun’un önemli bir Liman şehri sayılması bu kolay ulaşım nedeniyle olmuştur. Yine  Harşit vadisi, 1954 yılında Giresun limanı yapıldığında  devlet raporlarında, Demiryolu liman bağlantısı açısından en uygun güzergah olarak tespit  edilmiştir .Giresun’un her alanda gelişmesinin en önemli alt yapısını oluşturacak olan Tirebolu-Torul Karayolu iyileştirme  yapım işi ile Tirebolu-Torul-Erzincan  Demiryolu  yapım işinin bir an önce gerçekleştirilmesini ,ayrıca   ulaşım stratejimizin  diğer ayağı olan  Akdeniz Giresun  Limanı bağlantısının en önemli etabı  olan Şebinkarahisar-Dereli –Giresun  Merkez bağlantı  yolunun niteliğinin TRANSİT YOL niteliğine çevrilmesi ,Eğribel Tünelinden sonraki Kanlıhan  _Pınarlar arasında ikinci tünelin hızla yapılmasını,yine ivedi olan Güney_Çevre yolu projesinin hayata geçirilmesini AKP hükümetinden ve Bakanımız Sn.Nurettin Canikli’den  bekliyoruz.

 

Bu arada Merkez Okçu köyü ve Akçalı köyünden  Genç Çiftçi projesinden  Uruguay ineği alan köylülerimiz  feryatlarını  size duyurmamı istediler.

Uruguay’ın çayır ve meralarında yaşayan bu hayvanların bizim ahırlarımıza bağlanmaları ve sağılabilir hale gelmeleri oldukça zor gözüküyor.Pek çok köylü vatandaşımız hayvanlar tarafından darp edilmiş ,kemikleri kırlmış ve ciddi yaralanmıştır.Aslında  bu sorun  diğer köylerimizde ,ilçelerimizde hatta bu projenin uygulandığı diğer illerimizde de mevcut. Köylü feryat ediyor bu ineklerden bizi kurtarın diye.Bu konuyla ilgili r önergemi kabul ederseniz ,ayrıntıları  daha  iyi konuşabiliriz.” diye sözlerini tamamladı.

 

                                                                            

 |  Bu haber 612 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

ŞERAFETTİN VURGUN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU Belediye Başkan Yardımcılığına Şerafettin Vurgun getirildi.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR Belediye Başkanlık makamını 8 Nisan Pazartesi günü devralan Av. Aytekin Şenlikoğlu

Zafer AK Parti'nin

Zafer AK Parti'nin Giresun Belediye Başkanlığı'na, AK Parti'li adayı Aytekin Şenlikoğlu seçildi.

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı

Karan’dan Belediye Başkan Adaylarına Çağrı “Giresun’a fındık ve mamulleri satış yeri kazandırın”

Türker'den Seviye Çağrısı

Türker'den Seviye Çağrısı CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, AK Parti Milletvekili Aydın’ın varlığıyla yokluğunun belli olmadığını belirte...

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz

Tüm İlçelerde Aday Göstereceğiz Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel seçimleri için aday temayül yoklaması yapıldı.

Yılmaz Ülkücü Gençlikle

Yılmaz Ülkücü Gençlikle Ülkücü Gençlerden MHP Giresun Belediye Başkan adayı Hasan Yılmaz’a Tam Destek

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu Ak Parti İl Başkanı Belli Oldu

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

CHP Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı 300 belediye başkan adayının daha bugün Genel Merkez tarafından açıklanması beklenirken, 11 ilde aday gösterilecek ...

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:147

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:157

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:153

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:199

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:11101

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6523

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4524

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8733

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları