Giresunsonhaber.com
MEHMET YILMAZ “ YİNE ACI, YİNE KAN”Tarih 02 Ocak 2017, 21:33 |  Editör: Editör Admin

MEHMET YILMAZ “ YİNE ACI, YİNE KAN”

C H P GRUP BAŞKANVEKİLİ MEHMET YILMAZ “ YİNE ACI, YİNE KAN”

 

İl  Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz  bir konuşma yaparak, “2017 yılı daha hoş geldin bile diyemeden yine bir can pazarı,  yine bir katliamla başlasa da dünyanın iyiye döneceğine olan inancımızı asla yitirmedik .Öncelikle teröre inat yeni yılınızı kutluyorum. “ dedi.

 

Yılmaz : “Acının ,  akan  kan ve göz yaşlarının bir türlü  dinmediği  ülkemiz ve bölgemiz yine geçtiğimiz ay ve hatta 2016’nın son gecesi  dahi insanlarını teröre ,katliamlara, vahşete kurban vermeye devam etmektedir. Bir eğlence merkezinde şu ana kadar 39 kişinin yaşamını yitirdiği ve 60 kişinin yaralandığı silahlı bir katliam gerçekleştirilmiştir. Tüm bu kıyımları yapanları lanetliyorum. Bu olaylarda ölenlere, Şehit düşenlere Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

 

2016’nın son ayında Tirebolu ilçemizde  bir Tır ile Akaryakıt tankerinin  çarpışması sonucu patlamayla  gerçekleşen  korkunç  trafik kazasın da 3 hemşehrimiz yaşamını yitirmiştir. Onlara da Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

 

Bu çok üzücü kaza bir kez daha Gireun için en önemli Ulaşım stratejilerinden biri olduğunu bu meclis kürsüsünden sık sık tekrar ettiğimiz  İran’ı Karadeniz’e bağlayan en kestirme  yolun Tirebolu-Torul bölümünün karayolu  iyileştirilmesi ve bununla birlikte yapılacağı söylenen Erzincan –Torul-Tirebolu Demiryolu  projesinin  ne aşamada  olduğu sorusunu sormamızı  gerektirmektedir.

 

Karayolu iyileştirme projesinin 2 yıl önce proje ihalesinin yapıldığını biliyoruz .Bu projenin  animasyonunu  hatırlarsanız size mecliste  izlettirmiştim.

2 yıldır hala neden yapım ihalesi aşamasına gelemedi bunu  sormak istiyorum..

88 KM uzunluğundaki bu yol  tüneller ,köprü ve viyadüklerle  geçildiğinde  21.yüzyıla yakışan ,kaza riskini oldukça azaltacak bir yol haline gelecek ,yapıldığında artık halkımız bu yolda böyle korkunç kazalarla karşılaşmayacaktır. “dedi.

 

“İç ve Doğu Anadolu’nun  Karadeniz’e en kolay ve en ekonomik bağlantı güzergahı Kelkit Havzası  %7 eğimli yol ve bunun  Harşit vadisi üzerinden  Tirebolu’ya ulaştrılması Osmanlı döneminde planlanmıştır”.  diyen Yılmaz:

 “Osmanlı döneminde Giresun’un önemli bir Liman şehri sayılması bu kolay ulaşım nedeniyle olmuştur. Yine  Harşit vadisi, 1954 yılında Giresun limanı yapıldığında  devlet raporlarında, Demiryolu liman bağlantısı açısından en uygun güzergah olarak tespit  edilmiştir .Giresun’un her alanda gelişmesinin en önemli alt yapısını oluşturacak olan Tirebolu-Torul Karayolu iyileştirme  yapım işi ile Tirebolu-Torul-Erzincan  Demiryolu  yapım işinin bir an önce gerçekleştirilmesini ,ayrıca   ulaşım stratejimizin  diğer ayağı olan  Akdeniz Giresun  Limanı bağlantısının en önemli etabı  olan Şebinkarahisar-Dereli –Giresun  Merkez bağlantı  yolunun niteliğinin TRANSİT YOL niteliğine çevrilmesi ,Eğribel Tünelinden sonraki Kanlıhan  _Pınarlar arasında ikinci tünelin hızla yapılmasını,yine ivedi olan Güney_Çevre yolu projesinin hayata geçirilmesini AKP hükümetinden ve Bakanımız Sn.Nurettin Canikli’den  bekliyoruz.

 

Bu arada Merkez Okçu köyü ve Akçalı köyünden  Genç Çiftçi projesinden  Uruguay ineği alan köylülerimiz  feryatlarını  size duyurmamı istediler.

Uruguay’ın çayır ve meralarında yaşayan bu hayvanların bizim ahırlarımıza bağlanmaları ve sağılabilir hale gelmeleri oldukça zor gözüküyor.Pek çok köylü vatandaşımız hayvanlar tarafından darp edilmiş ,kemikleri kırlmış ve ciddi yaralanmıştır.Aslında  bu sorun  diğer köylerimizde ,ilçelerimizde hatta bu projenin uygulandığı diğer illerimizde de mevcut. Köylü feryat ediyor bu ineklerden bizi kurtarın diye.Bu konuyla ilgili r önergemi kabul ederseniz ,ayrıntıları  daha  iyi konuşabiliriz.” diye sözlerini tamamladı.

 

                                                                            

 |  Bu haber 129 defa okunmuştur.

SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ

GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ GİRESUN'da, 27'nci Dönem Milletvekili Seçimi'nin resmi olmayan sonuçlarına

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI

TAKSİCİLERE BAŞKAN AKSU SAHİP ÇIKTI Giresun taksici esnafı polisin müdahalesi ile karşılandı.

ÇEVRE YOLU

ÇEVRE YOLU Giresun il Genel Mec.CHP Grup Başk.V.Mehmet Yılmaz sunum yaparak Çevre yolunu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’

Kılıçdaroğlu Giresun’da, ‘Fındık İçin Yürüyoruz’ CHP’nin 18 Eylül’de Ordu’dan başlattığı “Fındık İçin Yürüyoruz” yürüyüşü Giresun’da düzenlenen final mitingiyle son...

'Fındık yürüyüşü'

'Fındık yürüyüşü' CHP'nin organizasyonuyla Ordu'dan Giresun'a 'Fındık İçin Yürüyoruz' yürüyüşü başladı.

Valiler Kararnamesi

Valiler Kararnamesi Giresun Valisi Hasan Karahan Denizli Valiliğine atanırken, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğlulları Giresun Valiliği...

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI

YILMAZ'DAN 5 YILDIZLI OTEL AÇIKLAMASI Yılmaz "İl Genel Meclisimizin daha önce Otel için almış olduğu karar bu kanuna uygun değildir"

ÖZTÜRK: "ÇÖP SAHASI KALKACAK"

ÖZTÜRK: Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK yazılı bir bülten ile Aksu Çöp Sahası hakkında açıklama yaptı

ÇÖP POLEMİĞİ

ÇÖP POLEMİĞİ BASIN AÇIKLAMASI: Çöp Aktarımını Valiliğimizin Erteletmesi Söz Konusu Değildir

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:179

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:136

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:138

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:188

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5768

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3288

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2438

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4225

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları