Giresunsonhaber.com
Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları HastanesiTarih 25 Aralık 2016, 23:23 |  Editör: Editör Admin

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Törenle Açıldı

 

Başbakan Yardımcısı  Nurettin Canikli ve Vali Hasan Karahan, yeni hizmet binalarına taşınan Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılışını yaptı.

 

Başbakan Yardımcısı Canikli ve Vali Karahan, Giresun Merkez Teyyaredüzü Mahallesindeki yeni hizmet binasına taşınan 150 Yataklı Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılışını düzenlenen bir törenle gerçekleştirdi.

 

BAŞBAKAN YARDIMCISI CANİKLİ “MİLLETİMİZE LÜKS ŞEYLERİN EN GÜZELİNİ YAPACAĞIZ”

 

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin açılış töreninde konuşan Canikli “Bugün gerçekten Giresun’umuz için önemli günlerden bir tanesi. Giresun’da verilen sağlık hizmetlerinin kalitesini biraz daha yükseltecek olan, aslında epeyce yükseltecek olan iki tesisin açılışını inşallah gerçekleştiriyoruz. Bu güzel günümüzde bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.

 

Öncelikle bu iki yatırımın gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta Sağlık Bakanımız Recep Akdağ olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tabii bu yatırımların bu noktaya gelmesinde elbette liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız ve çalışma arkadaşlarının önemi tartışmasız. Tüm bunlar Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun yönlendirmesinde, onun yol göstermesiyle, onun liderlik dirayetiyle gerçekleştiriliyor. İnşallah bu tür hizmetler milletimizin hayat kalitesinin, yaşam kalitesinin yükseltilmesine büyük katkı ağlayacak.  Artık inşallah burada çocuklarımız daha mutlu doğacak. Buna inanıyoruz.

 

Tabii sadece bu kadarla değil, esas bizim Giresun’da sağlık hizmetlerinin kalitesinin en yükseğe çıkartılmasına vesile olacak 350 yataklı Araştırma Hastanemizin ihalesi yapıldı. Temelini önümüzdeki günlerde inşallah hep birlikte atacağız yine. O da yine son derece lüks. Bazıları niye böyle lüks şeyler yapıyorsunuz bu millete diye zaman zaman eleştiriyorlar. Gerçekten bunu söylüyorlar. Bizde diyoruz, yapacağız kardeşim bu milletimize lüks şeylerin en güzelini yapacağız. Ne derseniz deyin yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. Siz konuşun, konuşmaya devam edin, biz yapmaya devam edeceğiz.

 

Biz milletimizin bize verdiği direktif ve talimat doğrultusunda yolumuza yürümeye devam ediyoruz. Milletimiz bunları hak ediyor. Biz bu milletimize, milletin bize verdiği görevin gereği olarak bu hizmetleri en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Bu mücadeleyi hep birlikte yürütmeye çalışacağız. Ben tekrar bu tesislerin hayırlara vesile olmasını diliyorum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

VALİ KARAHAN “GİRESUN’UMUZ FINDIĞIN BAŞKENTİYDİ ARTIK SAĞLIĞIN DA BAŞKENTİ”

 

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin açılış töreninde konuşan Vali Karahan “Güzel bir açılışla yine karşınızdayız.  Aslında burada üç tane açılışımız var. Birazdan diş hastanesinin açılışına geçeceğiz ve henüz açılışını yapmadığımız ama fiilen programımızda olan Espiye Devlet Hastanemiz var. Giresun sağlıkta bir şahlanış yaşıyor. Sizlerde buna şahitlik ediyorsunuz.

 

Bu 2016 yılı biraz uzun sürdü her zamankinden, inşallah 2017 yılı daha kolay daha mutlu huzurlu geçeceği inancıyla bu açılışları bugüne getirdik ki inşallah bu kara günler, kara bulutlar dağılır ve ülkemiz yine o huzura mutluluğa kavuşur.

 

Giresun’umuz fındığın başkentiydi artık sağlığın da başkenti. Bölgemizde tek olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanemiz muhteşem şekliyle huzurlarınızda. Bu hastanede çok emeğimiz var çünkü çok gecikti maalesef. Aslında 2 sene önce açılması gerekirken elimizde olmayan nedenlerden dolayı geciktik. Onun için hakkınızı helal edin. Bu konuda bizlerin da kusura varsa özür diliyoruz. Çocuklarımız annelerimizin yeni doğan bebeklerimizin çok daha güzel ortamlarda doğmasına 2 sene kadar geciktik ama değdi. Güzel bir eser. Bu güzelliğin farkına olan anneler ve bebekler acele ettiler. Normalde günde 1-2 tane doğum olan hastanemizde 7 tane doğum var. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı dediği gibi bir nüfusumuzun artışıyla övüneceğiz. Yeni doğan her bebek bizim için yeni bir umut demek. Allah onları bizden daha iyi şartlarda daha güzel günler görsünler.

 

Afiliasyon sağlandı artık.  Hem Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanemiz hem de Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemiz artık Üniversite Eğitim Araştırma Hastanesi oldu. En son bürokratik işlemleri tamamladık. 350 yataklı Eğitim Araştırma Hastanesini 1 ay içerisinde hep birlikte temel atma törenini gerçekleştireceğiz.  Kadınlarımız bebeklerimiz daha iyi şartlarda yaşasınlar. Biz diyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir. Hayırlı olsun” dedi.

 

Protokol konuşmalarının ardından, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun tarafından, afiliasyon sürecinde sağladığı katkılarından dolayı Başbakan Yardımcısı Canikli’ye plaket takdim edildi.

 

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından hastanenin iç bölümlerini Vali Karahan ile birlikte gezen Başbakan Yardımcısı Canikli, çocuk servisinde yatan hastalarla, yeni doğum yapan hastaları da ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

 

Başbakan Yardımcısı Canikli ve eşi Hatice Canikli ile Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, yeni doğan bebeklere altın taktı.

 

Sağlık Bakanlığı ile Giresun Üniversitesi arasında yapılan afiliasyon anlaşması gereğince iki kurum tarafından ortaklaşa yürütülecek olan sağlık hizmetleri; 15 bin 129,55 m2 arsaya 20 bin 845 m2 kapalı alan olarak inşa edilen Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni hizmet binasında devam edecek.

 

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde; 42 tek yataklı oda, 51 de çift yataklı oda olmak üzere toplamda 144 yatak, yine hastane içerisinde 5 ameliyathane, 10 Sancılı Doğum Lohusa odası, 10 yataklı erişkin yoğun bakım ve 24 yeni doğan yoğun bakım yatağı, ayrıca acil serviste de 14 acil müdahale, 23 de müşahede yatağı olmak üzere toplam 37 yatak daha yer almaktadır.

 

 |  Bu haber 620 defa okunmuştur.

SAĞLIK  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CORONA VİRÜSÜ

CORONA VİRÜSÜ Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı korkutan 'corona virüsü'

KLİMALARIN DEĞİL YANLIŞ KULLANIMIN HASTA EDİYOR

KLİMALARIN DEĞİL YANLIŞ KULLANIMIN HASTA EDİYOR Klimalardan hasta olmamak için uyulması gereken 2 altın kural

Tartışma Kanlı Bitti

Tartışma Kanlı Bitti Meydana gelen olayda 2 kişi tabanca ile vurularak yaralandı.

ENFEKSİYONDAN KORUMANIN 9 YOLU

ENFEKSİYONDAN KORUMANIN 9 YOLU Okula giden çocuklar gitmeyenlere göre daha sık solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor.

BAĞIRSAK HASTALIĞI AMA…

BAĞIRSAK HASTALIĞI AMA… 1-7 Aralık Crohn ve Kolit Farkındalık Haftası

REFLÜ ŞİKAYETLERİNİ AZALTAN 7 ALIŞKANLIK

REFLÜ ŞİKAYETLERİNİ AZALTAN 7 ALIŞKANLIK Reflü, toplumda en sık görülen mide sorunları arasında yer alıyor

Çocuğunuz sizinle göz teması kuruyor mu?

Çocuğunuz sizinle göz teması kuruyor mu? Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özellikle çocukluk döneminde görülen bir nörogelişimsel

YÜKSEK TANSİYONLA MÜCADELE İÇİN

YÜKSEK TANSİYONLA MÜCADELE İÇİN ÇOCUKLARINIZA SEFER TASI ALIŞKANLIĞI KAZANDIRIN

ÖNERİLERE UYUN, SİNÜZİTTEN KORUNUN

ÖNERİLERE UYUN, SİNÜZİTTEN KORUNUN Nezle gibi burun içinde bir enfeksiyon oluştuğunda burun içi ödemlenir ve şişer

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:1385

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:1390

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:1382

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:1685

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:10411

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6109

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4283

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8178

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları