Giresunsonhaber.com
2016’nın Gişede En Çok Kazanan ve Kaybeden FilmleriTarih 16 Aralık 2016, 12:48 |  Editör: Editör Olgun Umur

2016’nın Gişede En Çok Kazanan ve Kaybeden Filmleri

Kazanan: Disney

Yılın en büyük galibi Walt Disney oldu. Aralık ayının başında Disney, bir yıl içinde en büyük gişe rekorunu kırarak 2,49 milyar dolar kazandı (Universal, geçen yıl 2,45 milyar dolarlık rekora sahipti).

Disney stüdyoları yılın bitimine kadar (eğer şu anda vizyonda olan ‘Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’ planlandığı gibi iyi gişe rakamı elde ederse) dünya çapında 7 milyar dolara yakın gelir elde edebilir ve bu da sinema endüstrisinin en büyük rekoru olur.

Disney'in bu yıl piyasaya sürdüğü hemen hemen tüm yapımlar beklendiği gibi ya da beklentinin üstünde sonuç verdi. ‘Zootopia’ dünya çapında 1,02 milyar dolar ve ‘The Jungle Book’ 966,5 milyon dolar kazandı. ‘Kaptan Amerika: İç Savaş’ ve ‘Finding Dory’, 2016 yılında ABD çapında en çok kazanan yapımlar oldu.

Kaybeden: Sony

 

Sony stüdyoları bu yıl tökezledi. George Clooney’nin başrolde yer aldığı ‘Money Monster’ ve Tom Hanks’li ‘Inferno’, gişede hüsrana uğradı. Ancak en büyük hayal kırıklığı, ana karakterlerinin tamamı kadınlardan oluşan bir yeniden çevrim olan ‘Ghostbusters’ (Hayalet Avcıları) ile oldu. 144 milyon dolarlık bütçeyle çekilen film, dünya çapında 229 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Kazanan: Deadpool

Fox, TV yapımı olarak ekrana gelen ve başarısız olan karanlık bir Marvel karakteri hakkında bir film yaparak büyük bir kumar oynadı ve kazandı. 58 milyon dolarlık bütçeyle çekilen film, dünya çapında 782 milyon dolarlık hasılat elde etti. Bu durum, Fox’u sonraki Wolverine filmi ‘Logan’ı çekmek için motive etti.

Kaybeden: Universal’ın Popstar’ı

2015 yılında Universal, ‘Jurassic World’, ‘Furious 7’, ‘Minions’ ve daha pek çok yapımla başarı elde etti. Ancak 2016 yılında ‘Popstar: Never Stop Never Stopping’ gibi bir yapımla büyük başarısızlığa imza attı. Film, 9,5 milyon dolar hasılat elde etti. Ancak film eleştiri sitesi Rotten Tomatoes, film için yüzde 77’lik derecelendirme yaptı.

 |  Bu haber 725 defa okunmuştur.

DÜNYA  KATEGORİSİNDEN HABERLER

REKOLTE TAHMİNİ

REKOLTE TAHMİNİ Uluslararası Sert Kabuklu ve Kuru Meyveler Konseyi (INC), Türkiye’nin 2017 yılı için kabuklu fındık rekoltesi tahmi...

AKSU'DAN TOPLANTI

AKSU'DAN TOPLANTI “ Nerede yaşıyorsak orada ikametgahımız olmalı"

8 adımda sağlıklı kış

8 adımda sağlıklı kış Peki, kış hastalıklarından nasıl korunabilirsiniz?

Anadolu'dan Tarih Fışkırıyor

Anadolu'dan Tarih Fışkırıyor Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu'nun, zengin tarihi mirası, kazılarla gün yüzüne ...

Bir Sevda İşi

Bir Sevda İşi Giresun ili Kümbet Yaylasında çekilen filmde Bulancak Sanat Tiyatrosu oyuncuları da yer aldı.

Kayseri'de Bombalı Araçla Terör Saldırısı

Kayseri'de Bombalı Araçla Terör Saldırısı Kayseri'de Erciyes Üniversitesi önünde bir halk otobüsüne bombalı araçla saldırı düzenlendi.

Çin’den Bohay Körfezi'nde askeri tatbikat

Çin’den Bohay Körfezi'nde askeri tatbikat Çin Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada,

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:143

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:156

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:150

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:196

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:11097

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:6518

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4521

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:8728

   

HAVA DURUMU

Döviz kurları