Giresunsonhaber.com
TerzidenTarih 15 Aralık 2016, 14:50 |  Editör: Editör Olgun Umur

Terziden

 Giresun'da terzilik yapan Emine Erzincan, kullanılmadığı için kendisine getirilen giysileri, onarıp ütüledikten sonra ihtiyaç sahiplerinin alması için iş yerinin bulunduğu pasajdaki askıya bırakıyor.

İhtiyaç sahiplerine giysi yardımında bulunulmasına aracılık etmek amacıyla kampanya başlatan Emine Erzincan, il merkezindeki pasajda bulunan iş yerine getirilen kıyafetleri onarıyor.

Giysilerdeki yırtık ve sökükleri diken Erzincan, kıyafetlerin düğme gibi eksiklerini de gideriyor. Erzincan, güzel ve temiz görünmesi için ütülediği giysileri, ihtiyacı olanların alması için pasajdaki askıya bırakıyor.

Erzincan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gardıroplardaki kullanılmayan giysileri toparlayıp ihtiyaç sahipleriyle buluşturmak istediklerini söyledi.

Herkesin giyinmediği mont, ayakkabı, ceket, çanta, hırka gibi eşyaları olabileceğini belirten Erzincan, bunların değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

İnsanların kullanmadığı çok fazla eşya bulunduğuna dikkati çeken Erzincan, "Çok tüketici bir toplumuz, her şey artık fazlasıyla var. Vatandaşlar evlerinde fazlalıklarını tutmasın, onları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istiyoruz. Bu amaçla böyle bir kampanya başlattık." dedi.

Kampanyayı duyan vatandaşların kendisine elbise getirmeye başladığını anlatan Erzincan, "Gelen giysilere bakıyoruz neler var, kullanılacak durumda mı? Kullanılmayacak durumda olanları askıya koymuyoruz. Tadilat gerekiyorsa tadilat yapıyoruz. Ütülüyoruz, sonra askıya koyuyoruz." diye konuştu.

"Takım elbise getiren de var"

Erzincan, askıyı pasaja koyduklarını belirterek, "Gündüz pasajda tutuyoruz, akşam iş yerine alıyoruz. Askıdan elbise almak isteyen illa bizimle görüşmek zorunda değil, kimseye de 'Neden alıyorsun' diye sormayız. İhtiyacı olan alıp götürebilir. Sığınmacı olabilir, Suriyeli olabilir, hiçbir ayrım yok. Buraya gelsin, askıdan istediğini beğensin, alsın. Yeter ki insanlar ihtiyaçlarını gidersin." ifadelerini kullandı.

Kendisine daha çok günlük giysilerin getirildiğini bildiren Erzincan, şunları kaydetti:

"Kazak, gömlek, pantolon, tişört gibi eşyalar geliyor. Bunlardan farklı olarak takım elbise getiren de var. Çocuk kıyafeti çok fazla gelmedi ama onları da getirebilirler. Çocuklar büyüdükçe kıyafetleri olmuyor. Çocuk, daha eskimeden kıyafeti giyme şansını kaybediyor. Vatandaşlarımız bu tür kıyafetler varsa bunları da getirebilir. İnşallah güzel bir iş yapmış olacağız."
 |  Bu haber 98 defa okunmuştur.

ÖZEL HABER  KATEGORİSİNDEN HABERLER

DENİZ SUYU TAHLİLLERİ

DENİZ SUYU TAHLİLLERİ Giresun İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerince Ağustos 2018 tarihinde

BAŞKAN AKSU’DAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

BAŞKAN AKSU’DAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI Gözünü kırpmadan vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum

Şehitlerimizin Ruhu İçin Mevlid-İ Şerif Okundu

Şehitlerimizin Ruhu İçin Mevlid-İ Şerif Okundu Şehitlerimizin ruhu için okutulan Mevlid-i Şerif okutuldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 15.07.2018 Pazar saat 19.30’da Milli Birlik Günü yürüyüşü düzenlenecek.

ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞINA ONAY

ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞINA ONAY Seçimlerden satışı ile gündeme gelen Türkiye Şeker Fabrikaların satışını bölge halkı oyları onayladı.

Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan Bayramı Mesajı Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ramazan Bayramı nedeniyle

Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan Bayramı Mesajı Vali Harun Sarıfakıoğulları, Ramazan Bayramı dolayısıyla

Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı Şehadet mertebesine ulaşan Uzman Çavuş Hakan Ergin

AÇIK KAPI MİLLETİN KAPISI

AÇIK KAPI MİLLETİN KAPISI İçişleri Bakanlığının vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulaması

Tüm videolar

  El Cordobes - Daddara Mehmet
 

El Cordobes - Daddar

İzlenme:181

   
  Çaça - Daddara Mehmet
 

Çaça - Daddara Mehme

İzlenme:136

   
  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Daddara Mehmet
 

Eşkiya Dünyaya Hüküm

İzlenme:139

   
  Daddara Mehmet Hatırla Sevgili
 

Daddara Mehmet Hatır

İzlenme:192

   

Tüm fotoğraflar

  Giresun
 

Giresun

İzlenme:5782

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:3293

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:2442

   
  Giresun
 

Giresun

İzlenme:4237

   

HAVA DURUMU

Gazeteler

Döviz kurları